Tenistka Belinda Benčičová rozdávala v HS Centre autogramy

Počas uplynulého víkendu do Piešťan zavítala na autogramiádu svetová tenisová osmička, Švajčiarka Belinda Benčičová. S mladými, či staršími tenistami a návštevníkmi HS Centra však rozprávala takmer dokonalou slovenčinou. Nečudo, jej rodičia sú totiž Slováci, a tak úspešná tenistka hovorí od mala v materinskom jazyku.

Belinda prečkala celé obdobie „korona obmedezní“ na Slovensku. Tu trénovala a v posledných týždňoch odohrala zopár turnajov i extraligové zápasy za Slovan Bratislava. V Piešťanoch sa zastavila počas presunu z Tatier do Bratislavy.

„Belinda je ďalšou z plejády úspešných tenistov a tenistiek, ktoré zavítali do nášho areálu. Cieľ je stále ten istý, motivovať predovšetkým malých tenistov a tenistky, aby mali vzory, ktorým sa chcú vyrovnať,“ vysvetľuje Branislav Stankovič, spolumajiteľ HS Centra.

Aktuálna svetová tenisová osmička trávila čas na Slovensku od apríla. Podľa jej slov bola príprava v sezóne ovplyvnenej pandémiou koronavírusu ťažká, ale teraz je to fajn,  keď už môže hrať na turnajoch práve na Slovensku. Do dvoch týždňov by sa mala presunúť do Švajčiarska a absolvovať zápasy v tamojšej tenisovej extralige.

Usmievavá mladá tenistka potvrdila slová krajana Rogera Federera, že ak chce byť tenista naozaj dobrý musí odohrať aspoň milión úderov. „Áno, je dôležité čo najviac trénovať, ale rovnako je dôležité nestratiť chuť zabávať sa v zápasoch, či tréningoch,“ dodala B. Benčičová.

Niekdajšia juniorská svetová jednotka a taktiež juniorská majsterka sveta za sezónu 2013 odišla z Piešťan aj z pekným darčekom. Od prevádzkovateľov tenisového HS Centra dostala drevorezbu anjelského krídla a srdca. Odovzdal jej ho priamo jeho autor Slavomír Dlubač. Ten hoci je na vozíčku vyrába so svojimi pomocníkmi všetky sochy a dekorácie športového areálu v Piešťanoch. Jeho dielami sú aj lavičky a taktiež zaujímavý domček pre deti.

(Reklamný článok)