HS Centrum láka rodiny s deťmi na drevenú ZOO

Areál športového centra je obklopený zeleňou. Susedí totiž s biotopom Malá vrbina, ktorá je útočiskom množstva živočíchov. Zvieratá však po novom nájdete aj pri HS Centre.

„Naším cieľom je, aby do tohto strediska prichádzali ľudia nielen za športom. Chceme prilákať deti, naučiť ich športovať a jedným z najnovších lákadiel je drevená ZOO,“ hovorí spolumajiteľ HS Centra Branislav Stankovič.

Dodáva, že autorom drevených plastík zvierat je handicapovaný rezbár Slavomír Dlubač. Z ulice láka okoloidúcich zajac s tenisovou raketou, ale deti môžu objaviť aj množstvo ďalších zvierat – napr. sovu, medveďa, orla či slimáka.

Určite ich poteší aj detské ihrisko alebo voľná trávnatá plocha, kde sa vyšantia do sýtosti. Voľne prístupné sú cvičné steny určené pre tenisových začiatočníkov. Neodmysliteľnou súčasťou HS Centra sú, samozrejme, tenisové a volejbalové, resp. nohejbalové kurty. Nechýba ihrisko s umelou trávou na minifutbal ani hádzanárske a basketbalové ihrisko či kryté kurty, kde je možné na jar i v lete hrať  bedminton.

Minulý rok pribudla možnosť zacvičiť si v areáli HS Centra workout, voľne prístupná je aj plocha určená na petang. Stačí sa len vopred prihlásiť. Onedlho pribudne ohnisko, ktoré bude nepochybne ďalším lákadlom pre tých, ktorí v Piešťanoch hľadajú oddych na čerstvom vzduchu.

„Chceme pozvať rodiny s deťmi, aby tu strávili príjemné chvíle. Veríme, že mnohé z detí zostanú aj na tenise a možno sa v budúcnosti budú venovať tomuto krásnemu športu,“ dodáva Branislav Stankovič, ktorý trénoval viacerých hráčov slovenskej tenisovej špičky, medzi nimi aj Karola Kučeru a Karin Habšudovú.

Veľkou výhodou HS Centra je jeho poloha. Nachádza sa v športovom srdci Piešťan hneď pri zimnom štadióne. Na bicykli i peši je ľahko dostupné zo širšieho centra aj z Lodenice po chodníku okolo potoka Dubová. Ak chcete svoj voľný čas stráviť s rodinou a priateľmi aktívnym oddychom, je to pre vás nepochybne ideálne miesto.

(Reklamný článok)