Tenis: Víťazmi Lombard Cupu sa stali Černáková a Maruščák, medaile aj pre domácich hráčov

Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany sa v sobotu 15. augusta odohral celoštátny turnaj detí do 10 rokov Lombard Cup, ktorého sa zúčastnilo 36 dievčat a 29 chlapcov.

V semifinále dvojhry dievčat sme videli výborné zápasy, ktoré sa zhodne skončili 6:4. Finalistkami sa po veľkých bojoch stali Tereza Černáková (TK Slávia STU Bratislava) po víťazstve nad Sofiou Kočišovou (TK Slovan Bratislava) a Karolína Bachanová (TC Topoľčany) po výhre nad Miah Veselsky (TK Slovan Bratislava). Podvečerný dážď priniesol radosť Terezke Černákovej, ktorá sa po výhre nad Kájou Bachanovou 6:3 stala zaslúženou celkovou víťazkou turnaja.

Útecha dievčat sa stala korisťou Elišky Švachovej (TK AS Trenčín), ktorá si vo finále poradila s Luciou Nemšákovou (TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom) 6:1.

Medzi chlapcami sa z víťazstva tešil Tomáš Maruščák z TK Mladosť Košice, ktorý po víťazstve v semifinále nad Arturom Bartovicom (TK Kúpele Piešťany) 6:2, zdolal v napínavom finále a dvoch odvrátených matchbaloch Pavla Liska (TK Kysucké Nové Mesto) 7:6 (tie break 8:6). P. Lisko predtým v druhom semifinále porazil ďalšieho domáceho hráča Mareka Konopku (TK Kúpele Piešťany) 6:2.

Vo finále útechy chlapcov sa radoval Martin Čellár (Šport Park Lúčky) po víťazstve nad Maximom Hvoreckým (TK Petržalka) 6:1.

Celý turnaj sa odohral vo výbornej atmosfére a plynulo na 11 dvoroch. Deti bez problémov nielen „samé“ hrali, ale si sami aj rozhodovali. Rodičia zostali na tribúnkach v pozíciu fanúšikov, do hry nezasahovali a tešili sa z výkonov svojich potomkov.

Ceny víťazom odovzdala pani Daniela Nedorostová, spolumajiteľka spoločnosti LOMBARD, s.r.o., ktorá je už druhým rokom partnerom TK Kúpele Piešťany.