21.01.2015 # 07:49 # 07:49

Žijeme v jednom z najnebezpečnejších okresov

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Vyplýva to z policajných štatistík za minulý rok, ktoré publikoval portál hnonline.sk. Okres Piešťany je na mape zobrazujúcej počet zistených trestných činov jedným z najtmavších. Podobne je na tom Trnava, Hlohovec alebo Nitra. Viac trestných činov majú len v Košiciach.

Minulý rok bol na Slovensku zaznamenaný najmenší počet vrážd od roku 1993, ale na minime zostala aj ich objasnenosť. Zo 72 prípadov sa podarilo polícii vyšetriť iba necelých 64 percent. Za rok 2013 to bola polovica.

Okresy Piešťany, Trnava a Hlohovec si medziročne nepolepšili v žiadnom zo sledovaných ukazovateľov. Mapa zobrazujúca počet zistených trestných činov zostáva v tomto regióne rovnako tmavá ako v roku 2013. Podobné je to aj v počte násilných, majetkových a ekonomických trestných činov.

Jednotlivé mapy nájdete na portáli hnonline.sk.

kriminalita

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Inzercia
  • Miro

    Pozor, netreba si mýliť pojmy. Tu nejde o okres Piešťany, ale o policajný obvod Trnava. Preto sú na tom okresy Hlohovec a Trnava „podobne“ (pri lepšom pohľade na mapu dokonca zistíte že rovnako). Ten článok na HNkách som čítal včera a je pekne zmätočný, pretože tam zas pre zmenu dali nadpis „Žijete v bezpečnom meste…“

    • Juro

      Pekna fotka :)

X