V sobotu sa uskutoční druhé kolo bezplatného bazára, veci môžete priniesť už v piatok

Cieľom benefičnej akcie, ktorá v Piešťanoch prebieha piatym rokom, je vzájomná pomoc.

„Tento rok je zvlášť náročný. Konflikt na Ukrajine spustil masívnu utečeneckú krízu a tiež dlhoočakávanú infláciu. Nehovoriac o rastúcich cenách energií. Aj preto je dôležité, aby sme si ako komunita ľudí pomáhali a prepájali sa,“ hovorí o motivácii organizácie už druhého ročníka Voľného bazára v roku 2022 Miro Béreš z občianskeho združenia Úsmev pre druhých.

Už v piatok medzi 16-17. hodinou budú môcť záujemcovia priniesť funkčné veci, ktoré vlastnia, ale nepotrebujú do priestorov Kursalóna na Beethovenovej 5 v Piešťanoch. Zbiera sa oblečenie pr deti i dospelých, hračky, školské pomôcky, veci do kuchyne i domácnosti, ako aj obuv či elektronika. Vyzbierané veci následne v priebehu večera vytriedia dobrovoľníci a v sobotu medzi 13.-17. hodinou sa bazár otvorí pre širokú verejnosť.

„Všetko je bezplatné a ľudia si tak môžu medzi sebou vymeniť množstvo vecí, prípadne si nájsť to, čo potrebujú za cieľom ušetrenia si peňazí. Zároveň tak určite vieme trošku pomôcť aj odídencom z Ukrajiny, ktorí sa musia pripraviť na zimu. Nehovoriac o enviromentálnom význame takýchto podujatí,“ hovorí Béreš. „Preto Vás chcem všetkých pozvať na akciu, kde sa budete môcť stretnúť a porozprávať sa a určite chcem poprosiť aj všetkých potenciálnych darcov, aby sa zapojili,“ uzatvára.

Podujatie podporilo mesto Piešťany, zľavou na prenájom priestorov prispeli aj Kúpele Piešťany, ktorým sála patrí a organizačne prispel i Piešťanský pivovar ŽiWELL.

Zdroj: Tlačová správa – Úsmev pre druhých