Pre Dominiku sa spojili celé Piešťany, výťažok z plesu je 2332 eur

Benefičný športový ples odštartoval ľudovým tanečným kolom folklórny súbor Žito o program s basketbalovou show sa postaral Martin Leco a poriadnu párty spustila kapela Queenshow. Ceny do tomboly darovalo mnoho miestnych športových klubov, ale aj firiem.

„Dnes sa tu opäť môžeme stretnúť a zabaviť kvôli mojej dcére Dominike, vďaka ktorej sme založili združenie. To dnes pomáha stovkám zdravotne znevýhodnených ľudí z celého Slovenska,“ otvoril úvodný program jeho
koordinátor Miro Béreš, ktorý zároveň dodal, že len v roku 2022 pomohlo združenie rodinám sumou viac ako 150000 eur. Poďakoval sa aj mnohým dobrovoľníkom a sponzorom, bez ktorých by ples nebolo možné zorganizovať. „Prívlastok športový zas ukazuje, že kluby v okolí sa dokážu spojiť pre dobrú vec,“ dodal.

Peter Bohuš zo spoluorganizátorskej Asociácie športových klubov Piešťany vyzdvihol usilovnú prácu dobrovoľníkov v Piešťanoch a vyzval ľudí, aby sa zapájali a pomáhali týmto dobrovoľníkom budovať krajšie a lepšie miesto pre život a fungovanie v ňom. „Prajem Vám, aby ste dnes odchádzali s novými priateľstvami, zážitkami a hlavne, aby sme si to tu dnes všetci užili,“ odkázal 126 návštevníkom v poradí štvrtého Benefičného športového plesu.

Cieľom akcie bolo vyzbieranie peňazí pre zdravotne znevýhodnenú Dominiku, ktorá o necelé dva týždne oslávi siedme narodeniny. Cenami do tomboly prispeli mnoho firiem a organizácií z Piešťan a okolia. Účastníci tak mohli vyhrať víkendový pobyt v najromantickejšom hoteli v strednej Európe, umelecký obraz v hodnote 300 eur, let športovým lietadlom, školu šmyku, bicykel či mnoho ďalších zaujímavých cien.

Účastníci plesu vyzbierali sumu 2332 eur, ktoré Dominika s raritným genetickým syndrómom Cornelia de Lange s mnohými pridruženými diagnózami využije na uhradenie terapií a rehabilitácie v špecializovaných zariadeniach.

Viac o Dominike a občianskom združení Úsmev pre druhých sa dočítate na ich webových stránkach usmevpredruhych.sk a genetickesyndromy.sk. Organizáciu môžete podporiť darovaním dvoch percent z príjmu alebo darovaním ľubovoľnej finančnej čiastky na účet združenia: SK4783300000002501301775.

Zdroj: Tlačová správa – Úsmev pre druhých, o.z.