Stretnite sa s poslancami – v ich kancelárii

Možnosť porozprávať sa s členmi zastupiteľstva v priestoroch mestského úradu Piešťanci v minulom volebnom období využili len párkrát. Napriek tomu im bude samospráva túto službu poskytovať aj naďalej.

O časoch vyhradených na stretnutia s občanmi dnes prostredníctvom sociálnej siete a tlačovej správy informovali poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany. Vznik kancelárie inicioval v roku 2012 súčasný viceprimátor Michal Hynek. Ľudia ju však navštevovali veľmi sporadicky.

„Poslanecká kancelária je odvtedy zriadená v priestoroch malej zasadačky na druhom poschodí Mestského úradu v Piešťanoch. Využívať ju môžu všetci poslanci mestského zastupiteľstva. Termín si dohodnú vopred v kancelárii primátora,“ informovala hovorkyňa radnice Eva Bereczová.

Poslanci z iniciatívy Spoločne pre Piešťany budú občanom k dispozícii každú stredu popoludní. „Stanovili sme čas od 15.00 do 16.00 aj z toho dôvodu, že vtedy sú v práci aj úradníci a niektoré problémy sa dajú vyriešiť hneď – operatívne. Je to niečo, čo doteraz pre občanov zatiaľ nikto nespravil, že je tu niekto, kto vypočuje jeho problémy a bude sa nimi zaoberať. Veríme, že sa ľudia s tým rýchlo stotožnia,“ uviedol Jozef Malík a dodal, že týmto krokom chceli motivovať aj zvyšných poslancov, aby si obdobne vyhradili čas pre občanov.

Poslanecká kancelária sa nachádza vedľa zasadačky na druhom poschodí mestského úradu.

Občania môžu s členmi zastupiteľstva komunikovať aj prostredníctvom elektronickej pošty alebo im priamo zavolať. Radnica zverejnila ich kontaktné údaje na tejto adrese.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič