05.01.2015 # 18:25 # 18:25

Obstarávanie za 1,3 mil eur vyhlásili deň pred Vianocami, neskôr ho stiahli

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Firmy, ktoré chceli opraviť Kolonádový most, mali mať na zaslanie ponúk iba osem pracovných dní. Upozornila na to Transparency International Slovensko. Krátko potom verejné obstarávanie zrušili.

Výber dodávateľa stavebných prác pre samosprávu zabezpečuje spoločnosť EkoAuris z Prešova. Zmluvu s ňou ešte v lete uzavrel bývalý primátor Remo Cicutto a jeho nástupca Miloš Tamajka ju podpisom predĺžil 23. decembra.

V ten istý deň zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie výzvu na predkladanie ponúk. Stavebné firmy sa mohli uchádzať o zákazku na opravu Kolonádového mosta s predpokladanou hodnotou 1,3 mil. eur.

Dokumenty k súťažným podkladom stáli 342 eur. Ponuky mali byť doručené na adresu firmy EkoAuris v Prešove. Otvárať ich chceli 12. januára ráno, na Silvestra však Úrad pre verejné obstarávanie oznámil, že tender je zrušený.

EkoAuris je firma zameraná na projektový manažment. Napriek tomu, že existuje od roku 2008, jej web stránka je takmer prázdna. Konateľom a jediným spoločníkom je Matúš Džuppa, ktorý bol v tendri kontaktnou osobou.

Mesto v uplynulom roku žiadalo na opravu Kolonádového mosta eurofondy prostredníctvom výzvy ministerstva pôdohospodárstva. Nenávratný finančný príspevok však nezískalo. V septembri bývalá prednostka mestského úradu Denisa Bartošová na zastupiteľstve povedala, že projekt neprešiel, ale má byť vyhlásené ďalšie kolo výzvy.

Samospráva chcela realizovať opravu mostovky, stavebnej konštrukcie, chodníkov, okien aj elektroinštalácie. Súčasné predajné priestory by sa zmenili na galériu a informačné centrum.

Podľa našich informácii sa chce radnica o eurofondy uchádzať znova. Preto vyhlásila verejné obstarávanie v predstihu. Tlačia ju totiž termíny. V prípade získania eurofondov by musel byť projekt hotový a vyúčtovaný do konca tohto roka.

Text a foto: Martin Palkovič

Status na Facebooku, v ktorom Transparency International Slovensko upozornila na tendre zverejnené deň pred Vianocami:

Inzercia
X