30.12.2014 # 08:24 # 08:24

Má byť na Komenského ulici zákaz zastavenia?

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Mesto dalo rozšíriť časť cesty o parkovacie miesta, obyvatelia rodinných domov ich však príliš nevyužívajú. O osadenie zákazovej značky požiadal ešte v novembri bývalý poslanec Marián Urbánek, samospráva to prehodnotí.

Nedávna rekonštrukcia časti Komenského ulice stála vyše 100-tisíc eur. Pribudlo tam 22 parkovacích miest, ktoré mali riešiť kritickú dopravnú situáciu v čase, keď rodičia privážajú deti do blízkej základnej školy. Najmä ráno bola totiž ulica veľmi ťažko prejazdná.

Marián Urbánek v novembri interpeloval radnicu, aby na Komenského dala osadiť značku zákaz zastavenia, pretože parkovacie miesta sú večer prázdne a obyvatelia rodinných domov nechávajú svoje vozidlá stáť na ceste. Fotografia, ktorú sme urobili včera o 22.30 h mu dáva čiastočne za pravdu. Z 22 miest boli obsadené iba tri. Päť áut stálo na opačnej strane, napriek tomu, že novo postavené parkovacie miesta boli prázdne.

Bývalá prednostka mestského úradu na jeho interpeláciu odpovedala, že rozšírením komunikácie sa zlepšila prejazdnosť. Nové parkovacie miesta sú podľa jej slov v maximálnej miere využívané počas pracovných dní od 7.00 do 8.00 h. Ak by tam v tomto čase stáli autá obyvateľov, kapacita miest pre vozidlá dovážajúce deti do školy by bola obmedzená. „Z toho dôvodu bude požiadavka prehodnotená v spolupráci s Mestskou políciou, ktorá situáciu v danej lokalite monitoruje, a s dopravným inšpektorátom, ktorý schvaľuje osadenie dopravného značenia,“ napísala v odpovedi Denisa Bartošová.

Rekonštrukciu časti Komenského ulice dokončili začiatkom jesene. Okrem nových parkovacích miest zahŕňala aj vybudovanie zástavkových pruhov pre autobusy MHD, chodník zo zámkovej dlažby a rozšírenie vozovky umožňujúce radenie vozidiel do križovatky s Krajinkskou cestou.

DSC_0009

Text a foto: Martin Palkovič

Inzercia
X