Tradičná thajská masáž – prevencia aj liečenie

Ľudské telo je dokonalý stroj, ktorý dokáže pracovať dlhé roky na vysokej úrovni. Má vlastné mechanizmy, s ktorými dokáže vyrovnávať naše nesprávne zaobchádzanie a vedomé, či nevedomé poškodzovanie jeho jednotlivých častí. Najskôr vysiela slabšie signály, ktoré si „ nemáme čas“ všímať.

Neskôr signály zosilnejú a v podobe rôznych bolesti nás obmedzujú. Vtedy sme už nútení zareagovať. Najčastejšie siahame po nejakom „zázraku“, ktorý nás rýchlo nepríjemnej bolesti zbaví. Z reklám poznáme množstvo takých „zázrakov s okamžitým účinkom“, ktorý máme pre istotu vždy poruke.

Pomocou nich ešte nejaký čas umlčujeme signály nášho tela o tom, že v ňom niečo nie je v poriadku. Signál síce na chvíľu potlačíme, ale príčinu sme neodstránili. Na tomto princípe potláčania signálov fungujeme v rôznych oblastiach. Ak sa nám niečo nesprávnym zaobchádzaním pokazí, vieme si to kúpiť, ale všetci vieme, že zdravie sa kúpiť nedá, aj keby sme mali začo. Preto je oveľa múdrejšie problémom v jeho fungovaní predchádzať ako ich následne naprávať.

Služby masážneho salóna Thai massage Piešťany využilo za šesť rokov jeho pôsobenia v Piešťanoch množstvo klientov. Niektorí vyhľadali thajskú masáž cielene, pretože ju spoznali pri svojom cestovaní po svete, alebo na dovolenke v Thajsku. Iní ju prišli nesmelo vyskúšať na odporúčanie známych, alebo len zo zvedavosti. Všetci sa ale po jej absolvovaní zhodnú na tom , že je iná ako všetky ostatné masáže.
Prečo, a v čom je iná? Je iná preto, že neodstraňuje bolesť v mieste bolesti, ale rieši jej príčinu.

Tradičná thajská medicína vníma organizmus ako celok, v ktorom jedna nefungujúca časť narúša jeho rovnováhu. Špecializáciou thajskej masáže je preto snaha o odstránenie blokovanej energie v tele, čo sa dosahuje pomalým, cieleným tlakom na energetické dráhy tela. V kombinácii so súborom jogínskych naťahovacích techník sa telo zbavuje svalového a nervového napätia, stimuluje sa krvný obeh a odstraňujú sa blokády.

thai-masaz-piestany 6

Thajčania už po celé stáročia chápu túto masáž ako spôsob prevencie a liečenia. Stretávajú sa s ňou odmalička a navzájom si masírovaním pomáhajú pri rôznych ťažkostiach. Preto ju majú, takpovediac v krvi. Thajské masérky a maséri svoje skúsenosti získané z pokolenia na pokolenie ešte zdokonalia v tých najlepších masérskych školách v Thajsku a svojim umením potom pomáhajú v rôznych krajinách po celom svete. Preto, že to majú v génoch, sú na thajskú masáž najlepšie.

Aj pre náš masážny salón sme starostlivo vyberali skúsené terapeutky, ktorých profesionalitu vyskúšalo veľké množstvo našich spokojných klientov nielen z Piešťan, ale aj zo širokého okolia.
Každodenné nároky, ktoré musíme zvládať doma a v práci zaťažujú nadmerne náš organizmus, od ktorého viac vyžadujeme, ako je schopný sa sám zregenerovať. V masážnom salóne Thai massage Piešťany, ktorý nájdete v budove hotela Magnólia sme pre vás vytvorili prostredie, v ktorom môže váš organizmus dostať potrebnú starostlivosť a nadobudnúť fyzickú a psychickú rovnováhu.

Každý z nás je jedinečný, má iné problémy, požiadavky, inak trávi svoj voľný čas, iným spôsobom namáha svoje telo – či už prácou alebo športom, preto máme na výber rôzne druhy masáži, aby sme mohli uspokojiť každého bez rozdielu veku, pohlavia, alebo zdravotných problémov.

Aktuálnu ponuku masáži a všetky potrebné infomácie nájdete na našej stránke www.thaipiestany.sk.

thai-masaz-piestany 5 thai-masaz-piestany 1thai-masaz-piestany 4 thai-masaz-piestany 2

Text a foto: PR