5 dôvodov prečo nás saunovanie robí zdravšími

Aktuálnym trendom je privátny wellness, najmä v tomto pandemickom období. Výhodou je rezervovaný kompletný wellness s vírivkou, fínskou saunou, infra saunou, oddychovou miestnosťou a ochladzovacím bazénom iba pre Vás, Vašu rodinu či priateľov.

Novinkou je možnosť, objednať si okrem nápoja občerstvenie priamo z oddychovej miestnosti na recepciu. Zaručuje to absolútne súkromie privátneho wellnessu. Samozrejmosťou je pitný režim napr. osviežujúca citronáda alebo mineralizovaná voda a malá zdravá sladkosť či misa s ovocím. Do konca októbra každý rezervovaný privátny wellness poteší navyše chuťovková syrovo-mäsová misa priamo v oddychovej miestnosti.

Saunovaním posilníte srdce

Teplo v saune pôsobí na rozširovanie ciev a zlepšuje cirkuláciu krvi, čo prospieva aj krvnému tlaku a celkovo zdravšiemu srdcu. Tímy vedcov po celom svete prichádzajú s výsledkami, ktoré jednoznačne dávajú pobytu v saune zelenú aj v prípade, že vás trápia kardiovaskulárne ťažkosti.

Pravidelné saunovanie predlžuje život

Pravidelné saunovanie napomáha zlepšovať imunitný systém, ktorý ľahšie odoláva baktériám a vírusom. Naviac pri saunovaní sa vyplavujú hormóny šťastia – endorfíny rovnako, ako pri fyzickej aktivite a šťastní ľudia žijú dlhšie.

Saunovanie pomáha mozgu

Vďaka saunovaniu máte lepší spánok, odbúrate stres, vylepšíte náladu a zmiernite depresívne stavy. Ukázalo sa, že pravidelná návšteva sauny znižuje riziko stareckej demencie a mozgových chorôb.

Saunovanie zlepšuje chronické stavy

Saunovanie pozitívne ovplyvňuje prietok krvi a má za následok aj zlepšenie chronických stavov niektorých ochorení pohybového ústrojenstva, ako aj chronických ochorení kože napr. ekzémy a psoriáza. Existujú výskumy, ktoré potvrdzujú, že saunovanie sa spája so zmiernením bolestí a symptómov spojených s poruchami pohybového ústrojenstva aj bolestí hlavy chronického typu.

Zdravší životný štýl

Saunovaním strácame kalórie, keďže tep srdca sa zahrievaním zrýchľuje. 30 minútový pobyt v infasaune sa vyrovná dôkladnému aeróbnemu cvičeniu. Saunovaním strácame vodu aj tú zadržiavanú v tkanivách, a teda hneď po saunovaní môžeme pôsobiť štíhlejšie. V saune dochádza k poteniu a vylučovaniu toxínov a dôkladnej detoxikácii. Tá má za následok ďalší očistný proces naštartovaného lymfatického systému. Saunovanie preto priamo slúži ako základ pre lepší metabolizmus.

Benefity saunovania sú nenahraditeľné, a preto veríme, že ich budete môcť čerpať pre svoj prospech a dokonalý relax mysle, duše i tela.

Tešíme sa na Vás v Regeneračnom centre Linea.

(Reklamný článok)