Be2Can: 3 dni v Quiberone

Premietanie v piešťanskom Dome umenia je tento týždeň venované najlepším festivalovým filmom. V rámci prehliadky Be2Can môžete vidieť americkú drámu Záhada Silver Lake (23. 10.), nemecký film Láska medzi regálmi (25. 10.) a životopisnú snímku 3 dni v Quiberone (26. 10.). Premietanie v Dome umenia začína vždy o 18.00 h. Be2Can slovenskému publiku predstavuje najlepšie filmy z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cennes.

Pre celé generácie divákov je Romy Schneider naplnením romantického sna – noblesnou cisárovnou Sissi. Do francúzskeho letoviska Quiberon však prichádza ako zlomená žena, herečka na sklonku kariéry, matka, ktorá sa márne snaží nadviazať vzťah s vlastným dieťaťom, osobnosť výrazne rozkolísaná sklonmi k alkoholizmu a depresiám.

V melancholických kulisách prímorského strediska má podstúpiť pomyselné vzkriesenie – jeho súčasťou je popri ozdravných procedúrach aj rozsiahle interview, ktoré prichádza urobiť novinár nemeckého denníka Stern Michael Jürgs a zdokumentovať fotograf Robert Lebeck, Romina dávna známosť.

Film Emily Atef je hlboko pôsobivým a dojemným portrétom výraznej osobnosti.

V Dome umenia už v piatok 26. októbra o 18.00 h. Vstupné: 3 eurá.

(Reklamný článok)