Be2Can: Záhada Silver Lake

Premietanie v piešťanskom Dome umenia je tento týždeň venované najlepším festivalovým filmom. V rámci prehliadky Be2Can môžete vidieť americkú drámu Záhada Silver Lake (23. 10.), nemecký film Láska medzi regálmi (25. 10.) a životopisnú snímku 3 dni v Quiberone (26. 10.). Premietanie v Dome umenia začína vždy o 18.00 h. Be2Can slovenskému publiku predstavuje najlepšie filmy z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cennes.

Po znamenitom metahorore Neutečieš sa osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po Los Angeles: jeho meandrujúci neonoir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťtriročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov.

Hypnotický a zábavný triler bezmála lynchovského razenia poháňa tak ústredná obsedantná figúra, ako aj vycibrený soundtrack, dejové zvraty a nespočetné popkultúrne referencie, z čoho sa napokon skladá tajná história L. A. Film, ktorý je zároveň subverzívnou hračkou i netradičnou poctou ére klasického Hollywoodu.

V Dome umenia už v utorok 23. októbra o 18.00 h. Vstupné: 3 eurá.

(Reklamný článok)