Výťažok z charitatívnej aukcie umenia je 18 850 eur

Výťažok 7. ročníka Charitatívneho aukčného salóna pomôže k lepšiemu životu šiestim rodinám s telesne postihnutými deťmi a dospelými.

Vo štvrtok, 19.októbra 2017 večer, sa uskutočnil v poradí už 7. ročník Charitatívneho aukčného salóna, ktorý organizovala Asociácia pomoci postihnutým – APPA.

Počas večera sa dražilo 51 diel od popredných slovenských výtvarníkov, ktorí ich každoročne venujú do aukcie bezplatne. Výsledná vydražená suma 18 850 eur bude rovnakým dielom rozdelená medzi tri deti a troch dospelých s telesným postihnutím. Financie rodiny využijú na kúpu kvalitného vozíka, úhradu rehabilitácií, špeciálnych rehabilitačných pomôcok, či kúpeľnej liečby.

K úspechu podujatia prispieva aj dlhoročná odborná podpora Niny Gažovičovej z aukčného domu SOGA, ktorá aukciu viedla a sponzorská pomoc mnohých partnerov.

Atmosféra večera sa niesla v duchu motta Urobme niekomu krajší deň. Mnohým ho určite urobila krajším aj populárna Ema Drobná – hudobný hosť večera a patrónka tohto charitatívneho podujatia, moderátorka Soňa Müllerová. Krajší deň mali rozhodne podporení členovia Klubu APPA a ich rodiny, ale aj hostia, ktorí si odnášali domov vydražené diela a pocit, že prispeli na dobrú vec.

Dražba výtvarných diel so sebou prináša sústredenie aj trochu napätia

Hudobný hosť večera – Emma Drobná

Sústredenie v sále tesne pred aukciou

Top dielo aukcie od Rudolfa Sikoru

Zástupca podporených rodín preberá šek s výťažkom z aukcie

Záverečné rozhodovanie tesne pred aukciou

Text a foto: Tlačová správa/APPA