Zisk z charitatívnej aukcie umenia je 14 tisíc eur

Všetci milovníci výtvarného umenia, ale aj tí, ktorí chceli jednoducho pomôcť, si tak mali možnosť odniesť z aukcie dielo zo skutočne reprezentatívneho výberu toho najlepšieho, čo momentálne slovenská výtvarná scéna ponúka. Okrem diela však v tomto prípade každého dražiteľa tešil aj pocit, že kúpou pomôže ľuďom, ktorí pomoc skutočne potrebujú.

V poradí už 6. Charitatívny aukčný salón ADELI sa konal 20. októbra v Kursalone. Dražilo sa 50 diel od popredných slovenských autorov.

Vďaka autorom, ktorí venovali svoje diela bezplatne a vďaka partnerom podujatia, ktorí zabezpečili veci potrebné na zorganizovanie aukcie, je tak možné výťažok v plnej výške venovať v prospech ťažko telesne postihnutých.

Priamo na aukcii sa predali diela za 12 000 eur a počas rautu za ďalších 2 000 eur. Celkový výťažok v prospech 7 detí aj dospelých postihnutých neurologickými poruchami pohybu je tak 14 000 eur. Výťažok im bude rozdelený rovnakým dielom a použijú ho na úhradu rehabilitačného pobytu v ADELI Medical Centre.

Dražbu zorganizovala Nadácia ADELI, viedla ju Nina Gažovičová z aukčného domu SOGA, ktorý je zároveň aj odborným garantom aukcie. Podujatie moderovali Soňa Müllerová a Miloš Skalka, hudobným hosťom bola Beáta Dubasová.

Aj 6. ročník aukcie dokázal, aká veľmi silná je myšlienka spojenia kvalitného výtvarného umenia a pomoci.

adeli-drazba_8 adeli-drazba_6 adeli-drazba_5 adeli-drazba_4 adeli-drazba_3 adeli-drazba_2 adeli-drazba_1

Text a foto: Tlačová správa – Natácia Adeli