20.04.2015 # 09:49 # 09:49

Víťaz opravy Kolonádového mosta má byť známy koncom týždňa

Inzercia

Radnica sa s nájomníkmi dohodla, že v prípade získania dotácie na opravu Kolonádového mosta, do týždňa odídu z obchodných priestorov. Ministerstvo pôdohospodárstva rozhodne o pridelení 1,3 mil. eur do konca mája.

Dotáciu z prostriedkov Európskej únie sa Piešťany pokúšajú získať už druhý raz. V minulom roku nesplnil mestský úrad podľa stanoviska ministerstva niektoré kritériá. V prípade úspechu však musí byť realizácia rekonštrukcie hotová do konca októbra.

Mesto preto hľadá firmu, ktorá to stihne. Vo februári bolo vyhlásené verejné obstarávanie. Jeho výsledok má byť známy koncom tohto týždňa. Na rozhodnutie o udelení alebo neudelení dotácie má ministerstvo pôdohospodárstva sto dní od podania žiadosti, teda približne do konca mája.

Na realizáciu projektu preto zostane iba päť mesiacov. V zmluve o dielo je podmienka, že ak zhotoviteľ nesplní termíny, bude musieť zaplatiť pokutu, ktorú si môže od mesta nárokovať ministerstvo. V prípade omeškania hrozí zhotoviteľovi aj sankcia vo výške 300 eur za deň.

Samospráva chce realizovať opravu mostovky, stavebnej konštrukcie, chodníkov, okien aj elektroinštalácie. Súčasné predajné priestory sa zmenia na galériu a informačné centrum.
Aj preto sa radnica s nájomníkmi dohodla, že v prípade získania dotácie, budú mať na opustenie obchodných priestorov iba sedem dní.

Text a foto: Martin Palkovič

 

X