Viac miest pre škôlkárov: Štát zaplatí jednu triedu

Piešťany sú medzi stovkou miest a obcí, ktorým ministerstvo školstva prispeje na rozšírenie predškolských zariadení. Z takmer 10 mil. eur, ktoré boli na tento účel vyhradené v štátnom rozpočte, sa tunajšej samospráve ušlo 55-tisíc.

esprit nails

Mesto žiadalo o približne dvojnásobok. Za tieto peniaze mali v Materskej škole A. Dubčeka prostredníctvom nadstavby vzniknúť dve nové triedy. Kapacita by sa zvýšila z 50 na 100 detí.

Štát prispel iba na jednu triedu, ale samospráva má vo svojom rozpočte aj 27-tisíc eur na projektové dokumentácie súvisiace s rekonštrukciou predškolských zariadení. Ďalších 78-tisíc eur pôjde na opravy základných škôl.

O 10 mil. eur zo štátneho rozpočtu malo záujem 400 žiadateľov. Ministerstvo vybralo 113 z nich „Dostali sme podstatne viac žiadostí, ako sme predpokladali, na ich uspokojenie by sme potrebovali trojnásobok sumy, ktorú sme vyčlenili,“ povedal na tlačovej konferencii predseda vlády Robert Fico.

Nevybavené podľa neho nezostanú ani zostávajúce žiadosti. Premiér avizoval, že rozširovaním kapacít materských škôl sa bude zaoberať aj druhý sociálny balíček, ktorý predstavia koncom mája.

Text: Tlačová správa/Martin Palkovič Ilustr. foto: MP