Triatlon piešťanských „Čiernych labutí“ sa uskutoční na jazere Horná Streda

Horná Streda pri Piešťanoch opäť ožije športom. Uskutoční sa tu totiž medzinárodne vyhľadávaný Black Swans Triatlon, ktorý priláka každoročne pretekárov z Čiech, Maďarska, Rakúska a tento rok i z Nemecka. Medzi pretekármi, ktorí si ho v minulosti nenechali ujsť bol aj bývalý futbalista Filip Šebo či Michal Buček, triatlonista, ocenený medzinárodnou cenou fair play za záchranu života, ale i miestni triatlonoví borci Ondrej Kubo a česká triatlonová špička Křivánkovci a ich zverenci, ale i legendárny Petr Vabroušek.

Máme sa na čo tešiť, program a trasy sú zostavené tak, aby vyhovovali každému. Od začiatočníkov, cez amatérov až po profesionálov.

Pre všetkých, ktorí si chcú triatlon vyskúšať, je v nedeľu popoludní 2.7. pripravená trasa Sprint Triatlonu, kde sa pláva 750 m, bicykluje 20 km a behá 5 km – smer Piešťany cyklotrasa.

Odvážnejší môžu skúsiť taktiež v nedeľu popoludní, Olympijský triatlon, s dvojnásobnými vzdialenosťami. Štart prvej disciplíny plávania Sprintu a Olympijského triatlonu je určený na 15 hodinu.

Na nedeľu 2.7. ráno na 8 hodinu je plánovaná aj náročnejšia trasa polovičného Ironmana (1,9 km plávanie, 90 km bicykel, 21 km beh), kde je možné absolvovať aj štafetu alebo tzv. Akva-bike, kde sa len pláva a následne bicykluje. Trasa bicykla povedie cez Bašovce, Ostrov, Orvište, Hornú Stredu, Pobedím.

„Medailu s labuťou získa za svoju odvahu každý, kto sa zúčastní. Pretekári navyše dostanú aj kvalitnú silikónovú plaveckú čiapku, fľašku ako i doplnky výživy a darček od Garminu a Red Bull. Okrem toho si môžu vychutnať nezabudnuteľnú atmosféru na krásnom mieste, ovocné občerstvenie a výživu na trati ako aj po pretekoch a super ceny, povedala o pretekoch zakladateľka klubu Black Swans Triclub Piešťany, Janka Beňačková.

Miesto štartu je plánované na jazere Horná Streda, kde bude v tento deň aj obmedzená doprava. Pripravené je zázemie s toaletami, stanmi, občerstvením a parkovaním. Nadštardardom po pretekoch bude regenerácia prístrojom „mechanickej lymfodrenáže Reeboots“.

Diváci sa môžu tešiť na Dj-ja, ktorého prisľúbil Red Bull a ukážky prvej pomoci od spolupráce so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, ako aj meranie tlaku, BMI a zisťovanie zdravotného stavu z kvapky krvi. Súčasťou budú aj promo stánky so športovým oblečením.

Atmosféru počas pretekov doplní známy moderátor ako určite aj diváci.

Viac informácií www.blackswans.sk.

Zdroj: Tlačová správa – Black Swans