Slovakman: Piešťanci súperia s najlepšími

Približne dvesto jednotlivcov a dvadsať štafiet sa v nedeľu ráno postavilo na štart dlhého triatlonu Slovakman 226. Jediné športové podujatie svojho druhu aj tentoraz hostia Piešťany, štart i cieľ sú na Lodenici. Účastníci už absolvovali 3,8 km plávania vo Váhu, ešte ich čaká 180 km na bicykli a na záver bežecký maratón (42,2 km).

S najlepšími triatlonistami zo Slovenska, Českej republiky a ďalších krajín súperí aj množstvo Piešťancov. V plávaní bol najrýchlejším z nich Lukáš Rusnák, ktorý sa dlho držal pri viacnásobnom víťazovi týchto pretekov Petrovi Vabrouškovi (spolu na titulnej fotke).

Okrem Lukáša Rusnáka reprezentujú piešťanský triatlonový klub Black Swans aj Peter Bohuš, Marián Seitler, Michal Čuridlo, Lukáš Dechet, Bohuslav Sosna a Tomáš Žlnay. Okrem nich absolvujú celého Slovakmana aj ďalší piešťanskí športovci – Erik Ferencz, Michal Kučera, Peter Urban a Filip Jacko. Štafetu s názvom Piešťany Legends tvoria Ondrej Kubo, Martin Brna, Tomáš Jakubík, Jozef Repčík a Alex Rebro. V štafete preteká aj Lýdia Drahovská.

Triatlonistov môžu fanúšikovia tohto športu popoludní napríklad pri Kolonádovom moste. Trasa bežeckej časti totiž vedie z Lodenice popri Váhu a soche Barlolámača k Domu umenia a do mestského parku. Najlepší pretekári by mali byť v cieli po 15.00 h.


Rekreačná ulica, ale aj cesta medzi Piešťanmi a Červeníkom, na ktorej sa cyklistická časť každoročne koná, je po prvý raz obojsmerne uzatvorená pre automobilovú dopravu – a to od križovatky pri Kauflande až po odbočku na Leopoldov. Organizátori Slovakmana prostredníctvom tlačovej správy informovali, že vozidlám zložiek integrovaného záchranného systému a autobusovej doprave bude umožnený prejazd v uzavretom úseku cesty I/61. Obyvateľom obcí Drahovce a Madunice bude v určených miestach umožnený priečny prejazd cez vozovku na pokyn usporiadateľa. Uzávierka potrvá do 17.00 h.

Text a foto: Martin Palkovič