Súťaž amatérskych gitaristov už túto sobotu

Mladí gitaristi už ladia posledné tóny, skúšajú pružiny na svojich nablýskaných akustických gitarách a v mysli lovia tóny nacvičených pesničiek. Do súťaže amatérskych gitaristov sa ich prihlásilo 15.

Pokiaľ ste prívržencom dobrej akustickej muziky, tak vás všetkých radi privítame na Súťaži amatérskych gitaristov, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 6. februára od 15.00 h v komunitnom centre ŽiWell.

Do súťaže sa prihlásilo 15 talentovaných mladých ľudí, ktorí prídu z celej republiky. Niektorí si pripravili vlastnú tvorbu, iní zahrajú cover, niektorí so spevom a niektorí bez neho, no najdôležitejšou súčasťou bude samotná hra na gitare, umenie hrať – to bude presne to, čo bude porotcov zaujímať.

Pre súťažiacich sú pripravené naozaj zaujímavé ceny, pre ktoré sa oplatí bojovať. Víťaz získa víkend  v nahrávacom štúdiu (Jimmy Records), druhý najlepší tam bude môcť stráviť jeden deň a tretí dostane zľav na nákup v Jimmy Market. Okrem toho, pre najlepších troch sú pripravené doplnky od firmy Distro.cz a navyše, každý prihlásený súťažiaci dostane brnkátko s potlačou Punkstream od firmy Prokapely.cz, a ďalšie zľavy na nákup.

Plánovaný koniec súťaže je približne o 18.30 h, pričom budú 2-3 malé prestávky a jedna dlhšia pred vyhodnocovaním najlepších. Počas tejto prestávky si súťažiaci môžu nesúťažne zahrať ľubovoľnú pesničku a tým spríjemniť čas publiku aj ďalším súťažiacim.

A kto bude súťažiacich hodnotiť?

Porota sa skladá z troch členov, ktorí majú skúsenosti či už s hraním v kapele alebo s učením hry na gitaru.

Mark Balage – jeden zo zakladateľov metalovej kapely Kamorthon, kde pôsobil ako gitarista a vokalista. V roku 2014 prijal miesto sólového gitaristu v bratislavskej kapele Asent, s ktorou hráva doteraz. Na začiatku novembra 2015 chalani krstili svoj druhý EP album „S tebou viem“ a vzápätí na konci vyhrali Rockovú Maturitu.

Jozef Srogončík – „Gitaru som vyštudoval na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Po štúdiu klasickej hudby som začal navštevovať súkromné hodiny jazzovej gitary u popredných slovenských gitaristov. Pôsobil som, ako gitarista v rôznych kapelách, každá zo zameraním na iný hudobný štýl, či už to bol blues, pop, rock, akustická hudba. Posledné 3 roky pôsobím ako člen kapely jedného amerického speváka, gitaristu a skladateľa Willieho Brian Jones, kde sa miešajú hudobné žánre ako american country, swing, blues, rock.“

Branislav Fojtlín – Gitarista v senickej kapele Tusté baletky. Kapela je na scéne od leta 2013 a hrá mix rocku a rapu. Ich piesne sú zásadne „funky“. Okrem kapely sa Braňo venuje svojim hudobninám Jimmi Makret v Senici, kde ponúkajú hudobné nástroje od gitár cez klávesy až po bicie a tiež ostatné doplnky dôležité pre hudobníkov. Súčasťou hudobnín je nahrávacie štúdio Jimmi Records.

Text: Tlačová správa organizátorov Ilustr. foto: Scott Gruber