Služby mesta Piešťany budú opäť bez riaditeľa

Miroslav Procháska by mal vo funkcii skončiť po necelých dvoch mesiacoch. Vedenie mesta sa zatiaľ k vzniknutej situácii nevyjadrilo.

Zrejme už na svojom júlovom zasadnutí budú mestskí poslanci hľadať nového riaditeľa Služieb mesta Piešťany. Miroslav Procháska, ktorý predtým viedol podobnú organizáciu v Prievidzi, sa podľa viacerých zdrojov rozhodol rozviazať pracovnú zmluvu.

Do funkcie nastúpil začiatkom mája, ale zastupiteľstvo rozhodlo o jeho menovaní už v marci. Primátor Miloš Tamajka meškanie zdôvodňoval tým, že neprišlo k dohode o výške jeho platu. Po ďalších rokovaniach však kompromis našli.

Riaditeľ mal včera mestskej rade predložiť jeden z materiálov. Zastupovala ho ekonómka organizácie Anna Klimeková, ktorá po novembrovom odchode Ernesta Jančinu SMP dočasne viedla.

Podľa neoficiálnych informácií by mali poslanci Procháskovho nástupcu vyberať spomedzi kandidátov, ktorí sa im predstavili na marcovom zastupiteľstve. Novým riaditeľom SMP by sa preto mohol stať Peter Mihálik alebo Ľuboš Blaško.

Text a foto: Martin Palkovič