Služby mesta majú novú riaditeľku – dočasne

Právničku organizácie Eriku Studenú menovali do funkcie mestskí poslanci na základe návrhu primátora. Ten chce po odchode Miroslava Prochásku vyhlásiť ďalšie výberové konanie.

Služby mesta Piešťany majú za posledných sedem mesiacov už tretiu riaditeľku a aj ju by mal čoskoro niekto nahradiť. Po odchode víťaza prvého výberového konania menovalo zastupiteľstvo do tejto funkcie Eriku Studenú iba dočasne. Jej nástupcu vyberú v ďalšom výberovom konaní.

Poslanec Jozef Malík s týmto postupom včera nesúhlasil. „Z časového hľadiska nevidím reálne, že tento človek bude môcť nastúpiť v septembri alebo októbri,“ argumentoval a dodal: „Dostali sa ku mne rôzne názory, že táto organizácia je v zlom stave, čo sa týka disciplíny a usporiadania. Neviem, čo je na tom pravdy, ale mám informácie, že tam dochádza k odsudzovaniu materiálov.“

Na mestskej rade aj na zastupiteľstve podal návrh, aby poslanci odporučili primátorovi navrhnúť na menovanie Ľuboša Blaška, ktorý absolvoval predchádzajúce výberové konanie. Jeho kolegovia sa s tým nestotožnili. Meno nového riaditeľa preto bude známe až po ďalšom konkurze.

Miroslav Procháska sa funkcie podľa slov primátora vzdal z osobných a rodinných dôvodov. Miloš Tamajka predpokladá, že nového riaditeľa vyberú v letných mesiacoch. „Ak tam aj bude nejaký posun tri-štyri týždne, neznamená to, že sa nám zastaví chod Služieb mesta Piešťany.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič