Seniorom od januára poplatky neznížia

Primátor Miloš Tamajka jeden zo svojich predvolebných sľubov v dohľadnej dobe nesplní. Priznal to na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Zámer znížiť starším obyvateľom Piešťan poplatok za komunálny odpad avizoval primátor v auguste po rokovaní s Radou seniorov. „Ako poslanec chcem v tejto aktivite pomôcť,“ povedal na novembrovom zasadnutí poslancov Martin Cifra, ktorý upozornil na fakt, že príprava rozpočtu na budúci rok finišuje a zastupiteľstvo sa témou zníženia poplatkov zatiaľ nezaoberalo.

Radnica pritom v lete vyčíslila, že ak by dôchodcovia platili za odpad polovicu, mesto by ročne prišlo o 90-tisíc eur. Aktuálne platia obyvatelia Piešťan za odpad 7 centov na deň. Ročne je to 25 eur.

V roku 2014 mestský úrad takto získal 1 351 510 eur, ale odvoz a likvidácia komunálneho odpadu ho stáli o 84-tisíc eur viac.

„Úľava za komunálny odpad pre seniorov tento rok nepôjde v rámci všeobecne-záväzného nariadenia,“ reagoval na otázku Martina Cifru primátor Miloš Tamajka a priznal, že o svojom zámere informoval verejnosť predčasne a takýto návrh mal najprv prerokovať s poslancami.

Text a foto: Martin Palkovič