19.06.2015 # 05:47 # 05:47

Riaditeľka nemocnice sa odvolala

Inzercia

Podľa Márie Domčekovej nemá protest prokurátora ani posledné rozhodnutie Obvodného úradu Trnava oporu v zákone. Zrejme posledné slovo bude mať Ministerstvo vnútra SR, prípad sa však môže dostať aj na súd.

Mária Domčeková je riaditeľkou Nemocnice Alexandra Wintera od jesene 2012. Novovzniknutá správna rada, v ktorej mal rezort zdravotníctva štyroch členov namiesto pôvodných troch, ju nechala zapísať do registra neziskových organizácií. Zástupcovia zamestnancov Alan Suchánek a Magdaléna Kovačovičová voči tomu už vtedy protestovali.

O viac než dva roky neskôr im dala za pravdu prokuratúra, ale Obvodný úrad Trnava, odbor všeobecnej vnútornej správy, jej protestu nevyhovel. Odvolacím orgánom bol v tomto prípade odbor opravných prostriedkov toho istého úradu a ten sa s právnym názorom prokuratúry stotožnil.

Proti jeho rozhodnutiu sa teraz Mária Domčeková odvolala. „Podľa môjho názoru  protest prokurátora  ako aj samotné rozhodnutie OÚ TT  nemá oporu v zákone  a to z dôvodov podrobne uvedených v mojom odvolaní,“ uviedla pre portál zpiestan.sk. O odvolaní rozhoduje Ministerstvo vnútra SR.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

  • jožo

    Konečne riaditeľka ktorá odolá všetkým neprajníkom so zlým SMERovaním. Je lepšia ako Zmajkovičová Zvolenská alebo Paška. Asi by mala ísť vyššie, prečo nie je aspoň v poradnom tíme ministra zdravotníctva. Prečo si ju nevšimli a nenavrhli na ministerské kreslo. Je použiteľná na odstránenie nežiadúcich ľudí. Žena s perspektívou. A veď načo CT pre piešťancov. Veď ona doma v Nitre má o seba postarané. Stačí nám to staré z roku 3. Vraj má aj liečivé účinky. Funguje aj ako rádioterapia pri dávkach žiarenia ktoré vydáva. Veď už koľko personálu prišlo a príde z Nitry a z kdekade k nám. Tak premyslená administratíva, priestor pri prichádzajúcich nitranov. Ďakujeme pani riaditeľka. Vydržte tam. Nedajte sa. Svedomie je vec vedľajšia, nepodstatná. Peniaze sú dôležitejšie.

X