23.12.2015 # 09:47 # 09:47

Radnica po štyroch mesiacoch hľadá vedúcich oddelení

Inzercia

Reštrukturalizácia mestského úradu vstúpila do platnosti 1. septembra. Do pol roka musí mať úrad všetkých vedúcich oddelení. Začali ich hľadať deň pred Vianocami.

Mesto Piešťany dnes na portáli Profesia zverejnilo ponuky na tri pracovné miesta. Ide o vedúcich oddelení sociálnych, personálnych, stavebných, právnych a majetkových služieb.

Je to päť zo šiestich dôležitých pozícií, ktoré vznikli v rámci reštrukturalizácie mestského úradu po nástupe nového vedenia. Doteraz prostredníctvom výberového konania obsadili iba miesto vedúceho oddelenia finančných služieb. Ďalšie oddelenia vedú poverení zamestnanci úradu.

Fakt, že doteraz neboli vyhlásené výberové konania na tieto pozície 17. decembra kritizovali poslanci. „Myslím si, že hazardujete s ďalším fungovaním mestského úradu. Pokiaľ chcete nájsť kvalitného človeka, výberové konanie ste mali vyhlásiť už podstatne skôr,“ povedal novému prednostovi mestského úradu poslanec Jozef Malík.

Členovia zastupiteľstva poukazujú na zlé personálne riadenia aj v súvislosti s prípravou mestského rozpočtu, ktorého schválenie posunuli až na február. Piešťany preto začnú rok 2016 v rozpočtovom provizóriu.

Úspešní uchádzači o miesto vedúcich oddelení mestského úradu musia mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, trojročnú prax v riadení a znalosti v daných odboroch. Termín nástupu je február 2016.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

X