06.10.2015 # 11:29 # 11:29

Polícia varuje: Pozor na vreckárov

Polícia pátra po totožnosti ženy, ktorá okradla 52-ročnú Trnavčanku. V nedeľu 27. septembra o 15.47 h. v obchode s odevmi v centre Trnavy jej počas nákupov najskôr odzipsovala kabelku.

Aj napriek tomu, že poškodená pani nebola sama, podarilo sa jej z kabelky ukradnúť peňaženku, v ktorej bolo 350 eur. Tie si iba niekoľko minút pred tým vybrala z bankomatu. To, že bola okradnutá, zistila až pri ďalšom nákupe a vrátila sa späť do predajne.

Predavačka jej už potom podala len prázdnu peňaženku s dokladmi, ktorú našli pohodenú v predajni. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. Ak ste ženu na záberoch spoznali, akékoľvek informácie o nej môžete poskytnúť na policajné číslo 158 alebo na najbližšom útvare polície.

Polícia aj v tejto súvislosti apeluje na občanov, aby pri nákupoch pamätali na svoje osobné veci. Kabelky, najmä tzv. „crossbody“ tašky odporúčame nosiť vpredu, riadne zapnuté. V prípade, že je v predajni viac ľudí, skontrolujte si okolo seba situáciu.

„Keď cítite, že sa ľudia začínajú na seba viac tlačiť, presuňte sa iné miesto a pevne si tašku pridržte. Pri väčšom obnose peňazí je vhodné, aby ste si peniaze rozdelili a uschovali na viaceré miesta. Krádežou peňaženky prichádzajú ľudia zväčša nielen o peniaze, ale aj o doklady, kľúče od auta, mobilné telefóny a iné cennosti. Najlepšia prevencia je preto opatrnosť,“ povedala hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Zdroj: KR PZ Trnava

Inzercia
X