Polícia sa pripravuje na zajtrajší futbalový zápas v Trnave

Odvetné stretnutie 2. kola Európskej ligy Spartak Trnava – PFC Lokomotiv Plovdiv si vyžiada viaceré bezpečnostné opatrenia. Obyvatelia a návštevníci Trnavy musia vo štvrtok 1. augusta rátať s obmedzeniami.

„Okrem nasadenia zvýšeného počtu policajtov všetkých služieb v uliciach Trnavy, príde aj k obmedzeniam v doprave. Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, musí predbežne od 16.30 h uzatvoriť Kollárovu ulicu. Úplne uzavretá bude od 16.00 h pre verejnosť aj Športová ulica,“ informovala hovorkyňa krajskej polície Mária Linkešová.

Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú podľa jej slov prispôsobené aktuálnej situácii a čas uzavretia jednotlivých častí Trnavy sa preto môže zmeniť.

„Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej. Vzhľadom na kapacitné možnosti parkovacích miest v okolí štadióna žiadame návštevníkov podujatia, aby sa presúvali podľa možností bez využitia svojich vozidiel. Ostatných vodičov žiadame o trpezlivosť, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície. Ak keď by to mala byť pre vodičov samozrejmosť, vodičom pripomíname, že riadenie premávky policajtom v križovatke je nadriadené dopravnému značeniu aj fungujúcim semaforom,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava