Plavecké centrum chcú ponúknuť súkromníkom

Nové zastupiteľstvo bude zrejme presadzovať iný postoj k projektu výstavby kúpaliska pri futbalovom štadióne ako to predchádzajúce. Mesto ho už pripravuje desať rokov, teraz by ho mohlo ponúknuť súkromným investorom. Rozhodnú o tom poslanci.

So žiadosťou o zrušenie uznesenia prijatého v septembri prišiel na poslednom zastupiteľstve Tomáš Hudcovič z iniciatívy Spoločne pre Piešťany. Bývalí poslanci po letných prázdninách rozhodli o dokončení projektovej dokumentácie a hľadaní zdrojov na výstavbu. Jedným z nich mohol byť predaj akcií Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, ktoré vlastní mesto.

„Nie som osobne stotožnený s tým, že sa má minúť ďalších 27 450 eur na projektovú dokumentáciu Plaveckého centra, ktoré je podľa štúdie uskutočniteľnosti nepostaviteľné,“ povedal poslanec a dal návrh, aby mestský úrad v tejto súvislosti pripravil materiál na zrušenie septembrového uznesenia. Ďalej navrhol, aby radnica hľadala investora, ktorý celý projekt preberie a prispôsobí ho svojim požiadavkám.

Oba návrhy Tomáša Hudcoviča prešli. Preto sa mestské zastupiteľstvo bude otázkou nového kúpaliska zaoberať aj na svojom najbližšom zasadnutí.

Mesto do projektovej dokumentácie doteraz investovalo asi 70-tisíc eur. V januári 2013 bývalý primátor Remo Cicutto informoval, že rakúsky výrobca bazénov Berndorf má záujem spolupracovať na tomto projekte formou verejno-súkromného partnerstva. Spoločnosť neskôr od tohto zámeru upustila. Predbežné náklady na Plavecké centrum sú asi 6 mil. eur.

Súčasný primátor Miloš Tamajka krátko po voľbách povedal, že reálnejšie vidí realizáciu aquaparku pri poliklinike, ktorý chcel ešte v roku 2010 stavať súkromný investor. V tomto prípade môže byť problémom prístup k termálnej vode.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič