23.12.2014 # 17:58 # 17:58

Novú riaditeľku Služieb mesta Piešťany schválili poslanci jednohlasne

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Zastupiteľstvo sa stretlo mimoriadne deň pred Vianocami, aby menovalo dočasnú riaditeľku Služieb mesta Piešťany. Stala sa ňou doterajšia ekonómka tejto organizácie Anna Klimeková.

Služby mesta Piešťany (SMP) zostali bez vedenia po odchode Ernesta Jančinu. Anna Klimeková bude organizáciu riadiť iba v prechodnom období. Radnica chce vyhlásiť výberové konanie, z ktorého vzíde budúci riaditeľ. Aj jeho musí menovať zastupiteľstvo na základe návrhu primátora Miloša Tamajku.

Poslanci nemali v krátkej diskusii k menovaniu Anny Klimekovej žiadne pripomienky. Stotožnili sa s odporúčaním mestskej rady, aby na čele SMP stála až do nástupu nového riaditeľa. Jeho meno by malo byť známe v marci.

„Pani Klimekovú navrhujem preto, aby tam bol človek, ktorý vie ako fungujú Služby mesta Piešťany,“ vysvetlil primátor a dodal, že organizácia by sa bez štatutára mohla dostať do problémov: „Máme niektoré zmluvy, ktoré musia byť podpísané ešte tento rok.“

Podľa poslankyne Ivety Babičovej (SDKÚ-DS) by dočasná riaditeľka mala urýchlene vypísať výberové konanie na post ekonóma organizácie, keďže plánuje odísť do dôchodku. Jozef Drahovský pripomenul, že jej nástupca na čele SMP by mal určiť svojho náhradníka, aby mohli Služby mesta Piešťany fungovať aj v jeho neprítomnosti.

Menovanie Anny Klimekovej schválili poslanci jednohlasne. Primátor im predloží návrh s menom nového riaditeľa 19. marca.

Text a foto: Martin Palkovič

X