Niekto postriekal 18 budov, pomôžu kamery metskej polície?

V rôznych častiach Piešťan pribudli počas uplynulého víkendu na fasádach rovnaké nápisy. Obsahujú meno, adresu a označenie „díler pervitínu“. Polícia začala trestné stíhanie.

Neznámy páchateľ poškodil v mnohých prípadoch nové fasády budov na sídliskách Adam Trajan, Juh a Nikola Teslu aj na ulici Pod Párovcami. Neobišiel ani Dom umenia.

Po jeho vyčíňaní je na 18 objektoch rovnaký nápis upozorňujúci na údajného dílera pervitínu. Nechýba meno ani adresa.

„Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci,“ informovala krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová. Piešťanskí policajti podľa nej dokumentujú škody a vykonávajú úkony k stotožneniu páchateľa. Či im pomôžu záznamy z kamier mestskej polície je otázne.

„Mestská polícia momentálne vyhodnocuje kamerové záznamy k trestnému činu, ktorý bol spáchaný počas víkendu. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o trestný čin, danú vec vyšetruje OOPZ Piešťany, ktorému budú v zmysle zákona odovzdané všetky zdokumentované videozáznamy,“ uviedol náčelník Mestskej polície Piešťany Marcel Mihálik.

Kamerový systém bol v kúpeľnom meste zavedený v roku 2002. Aktuálne majú policajti 57 kamier, naposledy pribudli na Kolonádovom moste, v mestskom parku a na Lide. Bolo to aj v súvislosti s vandalizmom, keď neznámi páchatelia posprejovali novú fasádu na Vile Dr. Lisku, Hudobný pavilón aj Kolonádový most.

„Dnes používame kamery, ktoré sú schopné snímať až full HD video. Digitálnym priblížením si môžeme obraz zväčšiť a pozrieť si konkrétne časti. Nové kamery majú oveľa lepší obraz aj v noci, ale k tým v parku a na Lide sme aj tak pripojili infračervené osvetlenie, ktoré nie je síce vidieť, ale my vďaka nemu vidíme veľmi dobre,“ povedal po spustení nových kamier na jeseň 2017 Marcel Mihálik.

Text a foto: Martin Palkovič