Mesto má novú web stránku, môžete ju pripomienkovať

Zmeny sa najvýraznejšie dotkli vzhľadu, pribudli niektoré prvky, stránka je prispôsobená na prezeranie aj cez mobilné telefóny a tablety. Podľa zmluvy by za ňu mala radnica zaplatiť 4 463 eur. Prevádzka a webhostingové služby budú ročne stáť 1 500 eur.

Skúšobnú prevádzku spustili minulý týždeň. „Web je v súčasnosti vo fáze pripomienkovania a do tohto procesu sa môžu zapojiť aj obyvatelia mesta. Ak máte nejaké nápady, čo by sa na novom webe malo zmeniť, ak vám na ňom niečo chýba alebo na druhej strane prekáža, svoje pripomienky môžete poslať na mailovú adresu eva.bereczova@piestany.sk,“ informovala radnica prostredníctvom Facebooku.

Mestský web je po novom responzívny. Pribudla na ňom interaktívna mapa, v ktorej je zatiaľ málo informácií. Funguje v nej iba obmedzené vyhľadávanie – napríklad mestský úrad sa po zadaní tohto spojenia zobrazí, ale úrad práce už nie.

Novinkou na hlavnej stránke je kalendár podujatí a možnosť zjednodušeného zobrazenia určená najmä seniorom. Tých by malo potešiť aj možnosť strojového čítania jednotlivých textov. Jazykové mutácie pre zahraničných návštevníkov nie sú spustené.

Stránku pre piešťanskú radnicu navrhla firma Galileo Corporation s.r.o. Zmluva bola uzavretá v septembri minulého roka.

Text a foto: Martin Palkovič