Madunice: Nočná naháňačka skončila policajnou brutalitou

Prenasledovanie osobného auta z Trnavy do obce Madunice, pri ktorom boli postrelené dve mladé ženy, skončilo kopaním do jednej z nich. Polícia vtedy médiám poslala video, ktorého záverečná časť sa dostala na verejnosť až dnes.

V noci na 2. augusta 2016 spozorovali policajti v Trnave auto, ktoré prudko zrýchľovalo. Keď ho zastavili, vodička s ním prudko vyrazila proti jednému z členov hliadky.

Nasledovala nočná naháňačka až do Maduníc. Až tam policajti zistili, že v aute sú štyri mladé ženy. O prípade vtedy informoval aj portál zpiešťan.sk.

„Pri následnej prehliadke vozidla kriminalistický technik zaistil stopy po omamných látkach a existuje podozrenie, že vodička bola pod ich vplyvom. Použitie donucovacích prostriedkov bolo nadriadeným vyhodnotené ako zákonné. Policajti použili 19 varovných výstrelov do vzduchu a 13 výstrelov na auto,“ informovala v auguste hovorkyňa polície  Martina Kredatusová.

Videu z naháňačky, ktoré polícia poskytla médiám, chýbala záverečná časť. Tú až dnes uverejnil Nový Čas. Zo záberov je zrejmé, že policajti vodičku kopú do hlavy a chrbta.

Denník N s odvolaním na stanovisko ministerstva vnútra informoval, že troch trnavských policajtov za toto konanie stíhajú. Podľa policajnej inšpekcie bol záver zásahu neadekvátny a donucovacie prostriedky použili policajti neopodstatnene.

Prípadom sa bude zaoberať aj branno-bezpečnostný výbor parlamentu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič