Kúpou originálneho kalendára prispejete na sochu Ľudovíta Wintera

Objektívom fotoaparátu sa dajú zachytiť nielen súčasné Piešťany, ale vďaka zaujímavej kompozícii a zbierke historických pohľadníc je možné nazrieť aj do minulosti. Presvedčí vás o tom nový nástenný kalendár pre rok 2018 Piešťany – odrazy histórie v súčasnosti.

V rámci tohto projektu sa k občianskemu združeniu ProWinter pridali aj Slovenská chránená dielňa a fotograf Igor Šaffo. Séria 13 fotografií zachytáva dnešné Piešťany v kontraste s historickými pohľadnicami z obdobia ich najväčšieho rozkvetu za éry Winterovcov.

Tento kalendár však okrem praktickej stránky plní aj funkciu dobročinnú – výťažok z predaja kalendárov je určený na podporu projektu Socha Ľudovíta Wintera, na ktorý sa už vyzbierala polovica sumy potrebnej na jeho realizáciu.

Časť nákladu kalendára si v rámci dlhodobej podpory projektu už zakúpili firmy a podnikatelia z Piešťan a okolia, teraz však bude kalendár dostupný aj pre širokú verejnosť. Jeho predaj začína 20. novembra a za odporúčanú cenu 12 € si ho môžete zakúpiť na týchto predajných miestach:

Elektrárňa Piešťany (Staničná 51)
PT Univerzál – sídl. A. Trajan (E.F. Scherera 17)
Pražiareň kávy Classic Coffee (Námestie 1. mája č.1)
Balneologické múzeum Imricha Wintera – Kúpeľná dvorana (Beethovenova č. 5)

Text a foto: Tlačová správa/OZ Pro Winter