29.05.2015 # 08:55 # 08:55

Kolonádový most neopravia, radnica opäť nezískala dotáciu

Inzercia

Druhá žiadosť o finančné prostriedky z regionálneho operačného programu bola zamietnutá. Viac než milión eur na opravu Kolonádového mosta ministerstvo pôdohospodárstva tunajšej samospráve neposkytne.

banner mdd

Informovala o tom včera v závere zastupiteľstva prednostka mestského úradu Dáša Reháková. Ako dôvod zamietnutia žiadosti rezort uvádza nedosiahnutie dostatočného počtu bodov v dvoch skupinách hodnotiacich kritérií.

Radnica podľa prednostky ďalšie podrobnosti nepozná. Získať dotáciu sa pokúsila aj napriek tomu, že by ju musela vyúčtovať do konca tohto roka. Stavebné práce by preto končili už v závere októbra.
V rámci nich mala byť realizovaná oprava mostovky, stavebnej konštrukcie, chodníkov, okien aj elektroinštalácie. Súčasné predajné priestory by sa na základe projektu zmenili na galériu a informačné centrum.

Aj preto sa vedenie mesta s nájomníkmi vopred dohodlo, že v prípade získania dotácie, budú mať na opustenie obchodných priestorov iba sedem dní.

Vďaka zamietnutiu žiadosti sa to však nestane. Aktuálne pracovníci Služieb mesta Piešťany pripravujú Kolonádový most na Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. V uplynulých dňoch napríklad čistili jeho osvetlenie.

Text a foto: Martin Palkovič

 

X