Do práce na bicykli: Piešťanské tímy sa už môžu hlásiť

Súťaž je určená pre ľudí, ktorí vytvoria tímy v rámci svojej firmy, školy alebo inej inštitúcie. Bude prebiehať od 1. do 30. júna, pričom cyklisti z Piešťan sa môžu zaregistrovať už teraz.

O zapojení sa do súťaže Do práce na bicykli informovala piešťanská radnica s tým, že kúpeľné mesto je súčasťou tejto kampane od jej vzniku. Tento rok to bude už deviaty raz.

Členovia jednotlivých tímov budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania alebo školy a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke  dopracenabicykli.eu. Cieľom tejto celoslovenskej kampane je zlepšenie každodenného života v jednotlivých mestách a priblížiť ich vyspelým európskym metropolám, v ktorých je dochádzanie do práce na bicykli samozrejmosťou.

„Minulý rok mesto Piešťany v rámci najazdených kilometrov skončilo na 16. mieste spomedzi 91 zapojených samospráv z celého Slovenska,“ pripomína radnica s tým, že v kúpeľné mesto vlani reprezentovalo 44 tímov, ktoré mali dohromady 165 členov. Tí do práce najazdili 25 991,46 km, čím prekonali najúspešnejší aj dovtedy najúspešnejší ročník 2017 s počtom 23 928 najazdených kilometrov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Zdroj: piestany.sk