Do práce na bicykli: Piešťanci absolvovali rekordný počet kilometrov

Piešťany sa do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej cieľom je podpora nemotorovej dopravy, zapájajú od jej vzniku. Tento rok účastníci reprezentujúci kúpeľné mesto najazdili rekordných 25 991,46 km. Oznámilo to mesto Piešťany, ktoré gratuluje víťazom a ďakuje všetkým, ktorí sa do kampane tento rok zapojili.

Do celonárodnej kampane Do práce na bicykli sa zapojilo 91 samospráv a 11 358 cyklistov. Dohromady absolvovali 1 715 385,69 km.

V rámci najazdených kilometrov mesto Piešťany skončilo na 16. mieste spomedzi všetkých miest a obcí. V Piešťanoch sa do súťaže zapojilo 44 tímov, ktoré tvorilo 165 jednotlivcov a 26 zamestnávateľov.

„Oproti roku 2020, kedy sa do súťaže zapojilo 32 tímov, 99 cyklistov a 19 zamestnávateľov, bol v tomto roku záujem o kampaň v našom meste podstatne väčší. Dokazujú to aj odjazdené kilometre na bicykloch. V roku 2020 sme najazdili 12 579 km, počas tohtoročného júna to bolo 25 991 km. Prekonali sme tak doteraz najúspešnejší rok 2017 s počtom 23 928 odjazdených km,“ informovala piešťanská radnica.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených kilometrov získal prvé miesto Rastislav Ondica, ktorý počas kampane absolvoval 1 848,86 km s počtom jázd 38.

V kategórii jednotlivcov za najviac jázd je na prvej priečke Tomáš Poláček, ktorý s počtom 48 jázd najazdil 68,88 km.

Prvé miesto za najviac najazdených kilometrov v kategórii tímy získal tím Diplomati s 41 72,57 km a 116 jazdami. V rovnakej kategórii s počtom najazdených jázd tento rok vyhral Šarkan tím s počtom jázd 170 a 416,94 km.

Najaktívnejší zamestnávateľ zapojený do súťaže v roku 2021 v rámci piešťanskej samosprávy je firma ARGUS, spol. s.r.o., ktorá mala v súťaži osem tímov, spolu nabicyklovali 1 960,59 km, absolvovali 858 jázd a ušetrili 585,01 kg CO2.

Do súťaže sa každoročne zapájajú aj zamestnanci Mestského úradu Piešťany. V tomto roku radnica vytvorila 5 tímov a do práce na bicykli jej zamestnanci najazdili 1 094 km. Zo zamestnancov mesta bola najusilovnejšia Beáta Palkechová, ktorá do práce najazdila 255 km.

11 358 súťažiacich z 3 448 tímov po celom Slovensku najazdilo počas júnovej kampane Do práce na bicykli 1 715 385,69 km počas 232 708 jázd a nevyprodukovalo tak 513 067,65 kg CO2.