29.12.2014 # 13:34 # 13:34

Cestári už minuli 100 ton posypového materiálu

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Prvý sneh preveril pripravenosť na zimnú údržbu komunikácií. Snežiť začalo v sobotu večer. Krátko potom vyšli na cesty piešťanského okresu sypače. Aktuálne sú všetky cesty v regióne zjazdné.

Piešťanská pobočka Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) sa stará o zjazdnosť vyše 160 kilometrov komunikácií. K dispozícii má tri sypače a jeden nakladač. Ďalšie mechanizmy si zabezpečuje prostredníctvom zmlúv so súkromnými firmami. Tie odhŕňajú najmä cesty v mestách a obciach.

„Posyp a pluhovanie sa začalo v sobotu o deviatej večer,“ uviedol piešťanský cestár, ktorý nechcel byť menovaný. Do dnešného rána podľa jeho slov najazdili vozidlá SÚC TTSK vyše 600 km a na úpravu ciest použili asi sto ton posypového materiálu.

Najhoršia situácia býva už tradične smerom na Havran, kde je umiestnený špeciálny senzor, ktorý dispečing informuje o teplote vzduchu aj vozovky. Podobné sú aj v obciach Šterusy a Prašník. Žiadna z týchto lokalít však v uplynulých dňoch nebola neprejazdná.

V Piešťanoch a okolí napadlo zo soboty na nedeľu štyri centimetre snehu, väčším problémom bol preto vietor. Napriek tomu podľa našich informácií k žiadnej mimoriadnej situácii neprišlo a cestári úvod zimy zvládli.

Text a foto: Martin Palkovič

Inzercia
X