05.05.2015 # 09:48 # 09:48

Akcionári TAVOS-u sa obávajú skrytej privatizácie

Inzercia

Termín mimoriadneho valného zhromaždenia Trnavskej vodárenskej spoločnosti, ktoré zvolal primátor Miloš Tamajka, zatiaľ nie je známy. Jediným bodom jeho programu majú byť zmeny v orgánoch spoločnosti.

esprit nails

„Mám pocit, že si v TAVOS-e chce niekto uliať smotanu, vytvoriť si dcérsku spoločnosť ako zatiaľ 100% dcéru TAVOS-u, s tým, že je snaha, aby sa do tejto firmy infiltrovali ďalší ľudia, čím by mohlo dôjst k tomu, že by mestá a obce by postupne stratili kompetencie,“ citoval portál trnava-live.sk bývalého primátora krajského mesta Štefana Bošnáka.

Obavy má jeho nástupca Peter Bročka aj nové vedenie piešťanskej radnice. Miloš Tamajka preto požiadal o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia. Dostal odpoveď, že v žiadosti chýba dôvod, preto ju musel doplniť. Termín stretnutia, na ktorom chcú akcionári presadiť zmeny v orgánoch Trnavskej vodárenskej spoločnosti zatiaľ nie je známy.

Mestá a obce, ktorým TAVOS patrí, sa obávajú jeho skrytej privatizácie prostredníctvom dcérskej firmy. O jej vytvorenie sa vedenie firmy pokúšalo už v minulom roku, trnavské ani piešťanské mestské zastupiteľstvo s tým však nesúhlasilo.

Aktuálne dostali poslanci aj primátori anonymný list, podľa ktorého prebiehajú v TAVOS-e podozrivé zmeny organizačnej štruktúry a vznikajú nové divízie. „Nehovorím, že niekto pochybil. Ale je v plnej kompetencii akcionárov, aby riešili členov dozornej rady,“ reagoval na tieto podozrenia primátor Miloš Tamajka.

Zastupiteľstvo dalo vo štvrtok odporúčanie, aby bol zástupcom piešťanskej samosprávy v dozornej rade práve on.

Informáciu, že v súvislosti s podozrivým dianím v spoločnosti už koná aj polícia, jej krajská hovorkyňa Mária Linkešová nepotvrdila.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 

X