Začína sa samozber jahôd

Prvé slovenské ovocie už čaká, kedy ho ochutnáte. Samozber začal na poliach firmy Plantex v Bučanoch vo štvrtok ráno. Pokračovať by mal počas nasledujúceho týždňa už i v Borovciach.

Aktuálna situácia zmenila podobu tradičného samozberu. Ľudia musia prichádzať na polia v rúškach, pred vstupom do porastu použiť dezinfekciu alebo rukavice a dodržiavať odstup. Všetko ostatné však funguje rovnako ako v minulosti. Je treba zbierať iba do červena sfarbené jahody, opatrne ich ukladať do nádoby a na záver odvážiť.

Cena jahôd je tento rok 2,90 eur za kilogram a zohľadňuje množstvo prebdených nocí, ktoré museli pracovníci Plantexu stráviť na poliach, aby kvitnúce jahody uchránili pred aprílovými mrazmi.

Pri zbere nad 10 kg dostanú zákazníci zľavový kupón 10% na nákup v Záhradnom centre vo Veselom.

Počas samozberu jahôd majú zákazníci možnosť si nazbierať aj mladý hrášok, jeho cena je 2,50 eur/kg.

Všetky dôležité informácie o aktuálnej situácii na samozberových poliach poskytne Plantex na infolinke +421918802620, ale dostupné sú aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook a na web stránke plantex.sk.

Postup pri samozbere jahôd na jahodoviskách v Bučanoch a Borovciach:

Odváženie nádob

Náš personál Vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby Vám vážime preto, aby sme Vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate . Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

Zber

Pridelíme Vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli, dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

Váženie

Nazbierané jahôdky donesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime Vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte.

Platba

V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Okrem toho si môžete kúpiť niečo na občerstvenie.

(Reklamný článok)