Samozber jahôd a hrášku 2022 je otvorený

Prvé ovocie sezóny vypestované na Slovensku už čaká, kedy ho ochutnáte. Samozber jahôd na poliach firmy Plantex sa začal vo Veselom i v Bučanoch v stredu 1. júna 2022. Všetky aktuálne informácie nájdete na plantex.sk i na Facebooku.

Oberiete si čerstvé jahody za oveľa nižšiu cenu ako v obchode a ešte ich aj môžete ochutnať koľko budete chcieť. Samozber je zároveň zážitkom pre deti i ostatných členov rodiny.


Samozber jahôd a hrášku (Veselé a Bučany) – bežné otváracie hodiny: pondelok až piatok od 7.30 do 18.00 h, sobota 7.30 do 12.30h.

Výnimočne v sobotu 4. júna bude samozber otvorený až do 18.00 h a v nedeľu 5. júna od 7.30 do 14.00 h, prípadne do vyzbierania.


Jahody pestované v systéme integrovanej produkcie sú naslamované a preto sa dajú oberať za každého počasia. Nedozrievajú vo fóliovníkoch, ale chuť im dodáva priamo slnko. V Plantexe sa pri pestovaní jahôd snažia používať BIO ochranu a pravidelný rozbor vody a plodov je pre nich samozrejmosťou.

Ako bonus tento rok každý účastník dostane poukážku so zľavou 20% na nákup v Záhradnom centre a eshope


Vedeli ste, že jahody na poliach pri obci Veselé sa pestujú už 25 rokov? Tradícia však bola založená oveľa skôr. Už v roku 1942 veľkostatkár Škublič pestoval jahody vo Veselom a letecky ich vyvážal z Piešťan do Prahy. 


 

(Reklamný článok)