Výrobca strešných systémov Inalfa šetrí zamestnancom čas, na covid-19 ich testujú v práci

Jeden z najväčších zamestnávateľov v piešťanskom regióne poskytuje svojim pracovníkom a ich blízkym vyšetrenia na ochorenie covid-19, aby predišiel šíreniu ochorenia covid-19 na pracovisku a zároveň predišiel prípadným výpadkom v produkcii komponentov pre automobilky.

Spoločnosť Inalfa vyrába v priemyselnom parku pri Krakovanoch strešné systémy pre nákladné aj osobné automobily koncernu VW, ale aj pre ďalšie značky. Má vyše 450 zamestnancov, ktorí začiatkom tohto týždňa absolvovali vyšetrenie na ochorenie covid-19. Keďže si mohli nechať spraviť test v práci, ušetrili si svoj voľný čas v priebehu uplynulého víkendu.

„Naši zamestnanci dostanú potvrdenia, ktoré sú platné v rámci celoslovenského skríningu. V prípade potreby sa preto môžu kdekoľvek preukázať, že absolvovali test s negatívnym výsledkom,“ vysvetlila Lívia Tomčíková, personálna riaditeľka spoločnosti Inalfa.

Firma, ktorá patrí k najväčším zamestnávateľom v piešťanskom regióne, usporiadala už viacero testovaní svojich zamestnancov na vlastné náklady. Tentoraz dodaním testovacích súprav pomohol okresný úrad.

„Vzhľadom na uznesenie vlády, že testovanie musí byť povinné, rozhodli sme sa v ňom pokračovať aj tento týždeň. V pondelok vyšetrenia absolvovali pracovníci a v utorok dostali príležitosť aj ich rodinní príslušníci,“ dodala L. Tomčíková.

Ide o súčasť balíka zamestnaneckých výhod, ktoré Inalfa svojim ľuďom poskytuje. Predchádzať ochoreniu pomáhajú aj vitamínové balíčky (vitamín C), ktoré boli počas pandémie zamestnancom dodané.

Testovanie bolo zabezpečené prostredníctvom mobilného odberného miesta zriadeného zdravotnou službou Salusé, ktorá vydáva aj potvrdenie platné v rámci aktuálneho celoslovenského skríningu.

Cieľom je v čo najväčšej miere zamedziť šíreniu koronavírusu. Aj vďaka týmto opatreniam malo doteraz pozitívny výsledok testu len zopár zamestnancov, ďalší však chýbajú v súvislosti s preventívnou karanténou.

Absencie sa preto Inalfa snaží vykrývať aj náborom nových ľudí, prípadne prácou na dohodu.

(Reklamný článok)