V centre Vrbového vzniká príjemné bývanie – Rezidencia Beňovského

V meste pod šikmou vežou začala v máji výstavba troch štvorpodlažných budov, v ktorých bude 29 bytov aj obchodné priestory. Ambíciou projektu Rezidencia Beňovského je ponúknuť moderné bývanie v príjemnom prostredí neďaleko Piešťan.

Nové byty a obchodné priestory budú stáť vo Vrbovom medzi ulicami M. A. Beňovského a Komenského. Výhodou tejto lokality je jej dostupnosť aj existujúca občianska vybavenosť. Neďaleko sa nachádza základná škola, gymnázium, banka, kostol, potraviny a ďalšie prevádzky.

V strede troch štvorpodlažných budov bude malé námestie so zeleňou a s drobnou architektúrou. Vrbové vďaka tomu získa nový verejný priestor.

Byty sú podľa návrhu orientované do tohto námestíčka. Majú menšie výmery, sú dvoj alebo trojizbové, niektoré s vlastnou predzáhradkou, ostatné s loggiami vhodnými na exteriérové stolovanie.

Parkovacie miesta nájdu budúci obyvatelia Rezidencie Beňovského v podzemnej garáži. Prístup do nej bude z Komenského ulice.

Tento polyfunkčný objekt zároveň dodrží uličnú líniu. Jeho architektúra rešpektuje pôvodnú zástavbu a nadväzuje na susedné objekty.

Skladba bytov je nasledovná: 7 garsóniek, 10 dvojizbových a 12 trojizbových bytov. V uvádzacej akcii sa ceny bytových jednotiek pohybujú od 1 129 do 1 698 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt na druhom podlaží s rozlohou 71,43 m2 stojí v uvádzacej akcii 89 900 eur. Po jej skončení bude byt drahší o necelých 10-tisíc eur.

V cene každého bytu je pivničná kobka. Parkovacie miesto v podzemnej garáži stojí 9-tisíc eur.

Všetky podrobnosti vrátane informácii o možnosti financovania prostredníctvom hypotekárneho úveru nájdete na web stránke benovskeho.sk.

Kolaudácia projektu je naplánovaná na apríl 2018.

(Reklamný článok)