Užite si Vianoce doma aj napriek korone

Ako to bude vyzerať tento rok na Vianoce, ešte nie je isté. V hre je opäť celoplošné testovanie, ale presné podmienky ešte nepoznáme. Môžeme sa však vopred pripraviť, aby nás nič nezaskočilo. Tipy, ako stráviť Vianoce doma, sa zídu každému. Čas budeme väčšinou tráviť s rodinou, čo je vlastne pozitívne. Ako však toto obdobie úspešne prežiť a čo ponúka naše mesto, dozviete sa po prečítaní.

Kino aj vo vašej obývačke

Návšteva kina sa síce obnovila, ale za iných podmienok ako sme zvyknutí. Sedenie je zabezpečené šachovnicovo a nemôžete nič konzumovať. Niektoré kiná za týchto podmienok radšej ani neotvorili. Kinosálu však môžete nahradiť aj vlastnou obývačkou.

Piešťanské kino Fontána sa nezľaklo a otvorilo aj v tejto situácii. Pokračuje dokonca s projektom Kino doma. V rámci neho môžu diváci sledovať filmy online. Nevýhodou je, že sa film nedá zastaviť. Počas online premietania však môžete četovať s ostatnými divákmi.

 

Z domu sa dá aj súťažiť

Materské centrum Úsmev tiež pripravilo pre rodiny s deťmi online súťaž. Všetko môžete realizovať z domu. Jediná podmienka ako sa zapojiť, je zaslať fotografie, ktorých počet nie je limitovaný. Každý týždeň zverejňujú nejakú tému.

Prevedenia s nápadmi sú, samozrejme, vítané. Nemusíte splniť všetky témy a absolvovať celý komplet. Každá rodina bude odmenená. Zvláštnu odmenu získa vylosovaná fotka. Nič nemôžete stratiť. Keď nestíhate teraz, zapojte sa počas vianočného obdobia. Vtedy budete mať aj viac času. Okrem iného si vyplníte voľný čas počas dlhých zimných večerov.

Predstavte aj vašu rodinu ako kreatívny tím. Čo k tomu potrebujete okrem chuti? Stačí mať len dobrý foťák, napríklad v mobile. Tie sú v aktuálnom NAY letáku za skvelé ceny. Dokonca si bez problémov vyberiete, ak aj zrovna nie ste expert na smartfóny. Na webe majú skvelú filtráciu. Stačí zadať pár parametrov a hneď viete, ktorý bude váš.

A čo zimné športy?

Ak ste skôr športovo založený, vyberte sa s rodinou na korčuľovanie. Možno nás prekvapí aj počasie a zostaneme bez snehu. Ľadové plochy však vždy bývajú vystavané. Nájdete ich pri bývalom obchodnom dome Prior a aj v centre na námestí. Zimný štadión pravdepodobne tiež bude mať otvorený ľad pre verejnosť, ale určite len s obmedzeným počtom.

V prípade, že chcete trošku lyžovať a sánkovať sa, treba ísť na Bezovec. Je najbližšie k Piešťanom. Aké pravidlá tam budú platiť, to sa postupne dozviete. Možno aj tam budú potrebné negatívne testy, ako sa teraz avizuje v lyžiarskych strediskách. Keďže situácia sa mení, prispôsobíte sa podľa nej.

Kam na prechádzky?

Adventná atmosféra v centre bude s výraznými obmedzeniami. Vianočné trhy, na ktoré sú obyvatelia zvyknutí, tento rok nebudú. Inštalácia vianočnej výzdoby už finišuje. Inštalovali aj stromček. Radosť v očiach detí určite nebude chýbať.

Po návšteve pešej zóny sa môžete prejsť aj na kúpeľný ostrov. Aj v zime ponúka zaujímavé oázy pokoja. Nádherný parkový areál, plný jazierok, má stále čo ponúknuť. A nielen ten. Nádherné sú aj pávy, ktoré sú tiež veľkou okrasou. Ozdobou Piešťan sú aj labute, ktoré sú obľúbenou atrakciou. Pri svojich prechádzkach ich nevynechajte.

 

Vedeli ste, že…

… farebné oko na samčekovom chvoste páva predstavuje symbol bdelosti? Občas sa objavia aj informácie, že je symbolom vernosti. To je však ďaleko od pravdy. Páv je ako kohút, ktorý má viacero sliepok, inak povedané hárem. Možno by si s nim takéto postavenie radi vymenili aj niektorí muži.

Zhrnutie

V našom meste si určite nájdete nejaké aktivity, ktoré nezastaví ani súčasná neistá situácia. Neodradí vás ani počasie, pretože aktivity si môžete naplánovať práve podľa predpovede. Či ste rodina s deťmi, alebo len mladí zaľúbenci, nudiť sa nebudete. Možností je dostatok. Ak sa vám nebude chcieť vyjsť z domu, môžete oprášiť aj spoločenské hry. Pri nich sa určite zasmejete a prebudíte súťaživého ducha.

(Reklamný článok)