Slovenský cider Jablčnô už aj v Piešťanoch

Nápoj, ktorý nemá v našej krajine tradíciu, ale teší sa stále väčšej obľube. Vyrábajú ho štyria kamaráti a vozia už aj do Piešťan. Jablčnô si môžete dať k dobrému hamburgeru vo WOW na Teplickej ulici.

Cider je perlivý alkoholický nápoj vyrobený z ovocnej šťavy, najčastejšie z jabĺk. Tradícia jeho výroby siaha až do čias Rímskej ríše. Rimania ho ochutnali na území súčasného Španielska aj Veľkej Británie. U nás získal popularitu až v posledných rokoch a na domácom trhu doteraz chýbal.

Využila to partia mladých ľudí, ktorí začali vyrábať prvý slovenský cider takpovediac na kolene. Nápoju zo slovenských jabĺk dali názov Jablčnô a pridali poslovenčené označenie sajder. Najprv ho ponúkali na festivaloch, kde mal okamžite úspech a teraz ho dovážajú aj do niekoľkých prevádzok.

WOW je jedna z nich. Sajder Jablčnô si tam môžete dať napríklad k chutným hamburgerom. Čistý jablčný mušt neobsahuje umelé sladidlá, preto chutí oveľa lepšie ako aromatizované pivo nazývané radler. Na rozdiel od tohto, v posledných rokoch populárneho nápoja, je svieži a nie príliš sladký.

Ak ste ho ešte neskúšali, nezabudnite, že obsahuje alkohol. Chutí totiž tak dobre, že to nemusíte postrehnúť. Alebo vyskúšajte jeho nealko verziu. Je rovnako osviežujúci zážitok.

Valentínska akcia: V sobotu 14. februára si môžete vo WOW kúpiť Jablčnô iba za 1,5€

MP_02-11-15_1728

Text a foto: PR