Šanca pre nezamestnaných, rekvalifikácia zdarma

Podvojné, jednoduché alebo mzdové účtovníctvo aj práca s počítačom. Ľudia registrovaní na úrade práce môžu už iba do septembra využiť bezplatné kurzy. V piešťanskom Inštitúte jazykov a vzdelávania (IJAV) im pomôžu aj s ich vybavením.

Nezamestnaní však často ani nevedia, že takúto príležitosť môžu využiť. Výber kurzu je totiž iba na nich. Na jeho preplatenie majú právo, ak cez úrad práce za posledných päť rokov neabsolvovali kurz s rovnakým alebo podobným zameraním.

V Inštitúte jazykov a vzdelávania, ktorý sídli na Kukučínovej ulici hneď vedľa pošty, má akreditáciu na kurzy jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva. Práve tie úrad práce prepláca a pracovníčky inštitútu všetkým uchádzačom o zamestnanie pomôžu s potrebnou administratívou.

„Naši klienti si ani nemusia chodiť pre tlačivá na úrad práce, vytlačíme a vyplníme ich spolu s nimi,“ hovorí Ľudmila Juricová z IJAV.

Dodáva, že kurz nie je dobré odkladať. „Projekt trvá len do septembra tohto roka. Dovtedy musia byť kurzy úspešne ukončené.“ Praktická výučba prebieha v účtovnom programe od firmy KROS, na konci musí každý študent absolvovať test v podobe účtovnej  uzávierky.

Záujemcovia môžu absolvovať aj školenie na prácu s počítačom. Na jeho preplatenie úradom práce nie je potrebná akreditácia.

O kurzoch účtovníctva v piešťanskom Inštitúte jazykov a vzdelávania sa viac dozviete na tejto adrese. V prípade, že si chcete doplniť vedomosti v oblasti práce s počítačom, kliknite sem.

Text a foto: PR