Predkapelou Cold Cold Nights budú Leminane z Piešťan

Mladú českú kapelu, o ktorej kritici píšu, že znie svetovo, budú v klube ŽiWell sprevádzať garážoví Leminane. Ich koncert sa uskutoční v sobotu 14. októbra, začína o 19.00 h.

Cold Cold Nights vydali svoj prvý album iba v marci, odvtedy sním však stihli odohrať desiatky koncertov doma aj v zahraničí. Ich tvorbu ovplyvnenú post rockom a indie folkom odvtedy pozitívne hodnotí publikum i odborníci.

Debut, ktorý nazvali (The) Last Summer, rozpráva príbehy osamelých mileniánov – generácie, ktorá sa vyrovnáva s tradičnými konceptami genderových rolí, národnej príslušnosti a so vzťahmi na diaľku. Vo svojich textoch Cold Cold Nights vyzdvihujú hodnoty ako je priateľstvo, súdržnosť a empatia.

V ich hudbe počuť okrem rockových nástrojov aj zvonkohru, akordeón a trombón. Atmosféru vystúpení umocňuje citlivý svetelný dizajn Natálie Rajnišové.

„S kapelou hráme už do roku 2014, ale pomerne dlho sme hľadali výraz a témy, ktoré by sme chceli zachytiť na prvom albume. Spievame a hráme o našej generácii, ktorá je výnimočná tým, koľko má možností. Tie však so sebou prinášajú aj nemalú mieru zodpovednosti,“ vysvetľuje frontman kapely Jakub Jirásek.

Predkapelou Cold Cold Nights v piešťanskom klube ŽiWell budú Leminane. Pre mladých hudobníkov z Piešťan ide o jednu z prvých príležitostí predstaviť svoju tvorbu na verejnosti. „Nečakajte žiadny metal, punk a ani dnešnú trendy alternatívu. Len hlučné gitary, basu, bicie a spev,“ sľubujú Leminane.

(Reklamný článok)