05.04.2015 # 20:21 # 20:21

Pozývame do kina: Vybíjaná

Inzercia

Groteska o priateľstve, osudových láskach, kráse, škaredosti, alkohole a hľadaní ľudského šťastia. V niekoľkých časových rovinách rozpráva príbeh spolužiakov, ktorí spolu prežívajú rôzne životné etapy.


Film Vybíjaná si môžete pozrieť v Dome umenia v utorok 7. apríla o 16.30 a 19.00 h. Premietanie je v digitálnej kvalite.


Ocitáme sa na stretávke gymnazistov po niekoľkých rokoch. Navonok banálna situácia dáva priestor nielen pre sentimentálne spomienky, ale predovšetkým k bilancii nenaplnených túžieb i uskutočnených snov a prežitého života. V centre príbehu sú traja kamaráti – Jeff, Skippy a Tom (Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol), ktorých životné peripetie neustále vracajú do spoločného bydliska – staromládeneckého brlohu, ktoré sa pre nich stáva útočiskom podľa toho, ako získavajú či strácajú životné partnerky.

Ich protipólom sú dve ženské hrdinky – triedna kráska Eva (Simona Krainová), ktorá sa stane postupne objektom lásky všetkých spolužiakov a šeredná Hujerová, ktorej schopnosť sebaironického nadhľadu dáva nielen schopnosť prežiť vo svete krásnych, ale nájsť i vlastnú cestu k šťastiu.

Réžia: Petr Nikolaev Hrajú: Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Simona Babčáková, Lukáš Vaculík

Vstupné: 3 eurá


Program Domu umenia na apríl 2015 nájdete na tejto adrese


Audiovizual

Text a foto: PR

X