Otvorili Náš dvor – obchod so slovenskými potravinami

Hlavný dôraz kladú na kvalitu a lokálny pôvod. Malá predajňa potravín na Nálepkovej ulici (v budove Enzo) už pár týždňov zásobuje Piešťancov slovenským mäsom, syrmi, zeleninou, aj cestovinami najvyššej akosti. Náš dvor hľadá malých a stredných farmárov a výrobcov potravín, aby zákazníkom prinášal to najlepšie.

Hovädzie mäso do Nášho dvora dodáva spoločnosť Krava & Company z Vranova nad Topľou, ktorá chová zvieratá na vonkajších pastvinách prirodzenou stravou. Chuť aj nutričná hodnota mäsa je vďaka tomu vynikajúca. A to je hlavný cieľ tejto rodinnej firmy – priniesť výnimočný gurmánsky zážitok a neškodiť pri tom životnému prostrediu.

Kurčatá a morky z farmy Topoľnica žijú v čiastočnom výbehu, pretože hydina nemôže byť chovaná iba vonku. Najdôležitejšie je, aby mali zvieratá na svoj rast dosť času, preto sú z ich stravy vylúčené anbiotiká aj rastové hormóny. Rozdeľ je zrejmý už pri pohľade na ich mäso. Napríklad kuriatka sú neporovnateľne žltšie, než bežná hydina zo supermarketov. Pri vývare z mäsa takejto kvality už nebudete potrebovať dochucovadlá.

 

Mäso v Našom dvore predávajú iba chladené. Nestane sa teda, že po rozmrazení stratíte tretinu hmotnosti výrobku. Jedinou mrazenou pochúťkou v predajni sú Uličské pirohy. Pochádzajú z malej obce v Národnom parku Poloniny a preslávili sa na celom Slovensku. Sú lepené ručne, preto nikdy nevytečú. O poctivosti cesta svedčí aj fakt, že ich treba variť 15 minút. Sú rovnako sýte ako domáce pirohy od starej mamy. Stačí si vybrať: bryndzové, zemiakovo – kapustové alebo sladké s lekvárom či džemom.

Dodávatelia zeleniny a ovocia pre Náš dvor pochádzajú prevažne z južného Slovenska. V ponuke je koreňová zelenina, paradajky, paprika, ale aj jablká a ovocné šťavy. V poslednom období je občas nedostatkovým artiklom múka. Aj tento druh tovaru ponúka malá predajňa na Nálepkovej ulici iba slovenského pôvodu. Dodáva ju Mlyn – PD Sokolce a je vhodná na pečenie domáceho chleba. Každý, kto kváskuje, by však mal vyskúšať kváskový chlieb, ktorý pre Náš dvor pečú v Chtelnici.

(Reklamný článok)