Mlieko z Nášho dvora chutí ako lúka, začnime konzumovať POTRAVINY nie otraviny

Je vždy čerstvé, preto ho treba prísť kúpiť začiatkom týždňa. Vyznačuje sa šetrnou pasterizáciou, ktorá zabezpečuje vysoký obsah ľudskému organizmu prospešných látok. Pochádza od dobytka chovaného na pasienkoch Strážovskej hornatiny.

Malá predajňa potravín Náš dvor (v budove Enzo na Nálepkovej ulici) zásobuje Piešťany farmárskymi výrobkami zo Slovenska, ktoré by ste v iných obchodoch hľadali len ťažko. Kravské mlieko je v jej sortimente zastúpené značkou Moja kravička.

Poľnohospodárske družstvo Slatina nad Bebravou chová dobytok na lúkach pri sútoku Bebravy a Trebichavského potoka. Kravy nie sú kŕmené kukuričnou silážou, ako je u hovädzieho dobytka bežné, ale len trávou a senom s prídavkom obilnín a vitamínov.

Ide pritom o holsteinský dobytok, vyšľachtený na produkciu A2 kazeínu, ktorý je zdrojom kvalitných aminokyselín. Má vedecky overené a potvrdené pozitívne účinky pre ľudský organizmus.

Vďaka prirodzenému spôsobu produkcie i šetrnej pasterizácii pripomína chuť mlieka lúku, na ktorej sa kravičky pasú. A práve bezsilážne mlieko s vysokým obsahom tuku je základom ďalších výrobkov značky Moja kravička. V Našom dvore nájdete aj ich jogurty, tvaroh, ale aj mäkké a zrejúce syry.

Rodinná farma Baránek z Dolných Plachteníc pri Veľkom Krtíši je dodávateľom výrobkov z ovčieho mlieka, ktoré obsahuje dvakrát viac tuku ako kravské. Aj preto ho na Slovensku najčastejšie konzumujeme vo forme syrov a bryndze. Tá z farmy Baránek má najvyššiu kvalitu, pretože sa vyrába tradičným spôsobom a s dôrazom na prísne hygienické normy. Rovnako je to so žinčicou, parenicami i korbáčikmi, ktoré na farme vznikajú ručným ťahaním syra do tvaru nití a ich následným splietaním.

Na výrobky z kozieho syra sa špecializuje ďalší dodávateľ predajne Náš dvor – farma Bardy, ktorá sa nachádza v údolí Rajeckej doliny. Kozie mlieko chutí inak ako kravské, je ľahšie stráviteľné a vhodné aj pre alergikov. Produkty z neho sú skvelým doplnkom jedálnička vďaka obsahu látok ako vápnik, horčík, sodík, draslík a fosfor, ale aj vitamínov (A, B1, B12, C, D, E).

Farma Bardy dodáva do Nášho dvora čerstvé kozie mlieko, ale aj pravé syry vyrábané tradičnou technológiou. Sú čerstvé, údené aj zrejúce: Nechýba ani kozí jogurt a jogurtové nápoje s množstvom príchutí.

Všetky informácie o aktuálnom mliečnom sortimente piešťanskej predajne Náš dvor nájdete aj na facebooku.

(Reklamný článok)