Legovňa oslavuje 1. narodeniny, deti pozýva na párty

Priestor, kde sa deti hrajú s populárnou skladačkou a pritom sa veľa naučia, máme v Piešťanoch už rok. Narodeninová párty sa uskutoční v piatok 19. mája od 15.00 h do 19.00 h.

Na oslave 1. výročia vzniku Legovne môžu záujemcovia vyskúšať ukážkové hodiny, počas ktorých si postavia model a na ňom pochopia fyzikálne javy.

V Legovni pôsobia školení lektori, ktorí deti vedú podľa zásad vzdelávania STEM (z anglického Science, Technology, Engineering, Math). A keďže ide o hru s obľúbenou skladačkou, neoddeliteľnou súčasťou tejto formy učenia je zábava.

Legovňa počas svojich narodenín predstaví aj novinku – Lego Mindstorms. Ide o sériu stavebníc, ktoré obsahujú hardvér a softvér umožňujúci postaviť programovateľných robotov. Deti vďaka tomu pochopia okrem fyzikálnych javov aj základy programovania.

Lego Mindstorms je celosvetovo uznávanou edukačnou pomôckou, ktorá vznikla v spolupráci s Massachusetts Institute of Technology. Piešťanská Legovňa bude jedným z prvých miest na Slovensku, kde sa s ňou môžu deti stretnúť.

Na svoje si preto prídu všetky vekové kategórie. Pre najmenších je k dispozícii Duplo, starší stavajú zložitejšie modely a fascinujúci svet programovania a robotiky poteší aj dospelých.

Na oslave 1. narodenín Legovne sú všetci vítaní!

(Reklamný článok)